מהם הנושאים הנלמדים בתואר שני בפסיכולוגיה חברתית?

לאחר סיום תואר ראשון בפסיכולוגיה, הסטודנטים יכולים להתקדם לתחום המחקר או הפרקטיקה, ולהמשיך לתואר המשלב היבט תאורטי עם כלים מעשיים בתחום הארגוני־תעסוקתי. במהלך התואר נלמדים נושאים שונים המאפשרים לכל סטודנט לבחור כיצד ירצה ליישם את הידע שלמד בשני התארים, והאם ירצה להתקדם למסלול מחקרי. בניגוד לתואר הראשון, תואר שני הוא קצר מאד וניתן לסיים אותו גם במהלך שנתיים בלבד.

מהם הנושאים הנלמדים בתואר השני בפסיכולוגיה חברתית?

בניגוד לתואר הראשון בפסיכולוגיה הכולל קורסי מבוא רבים, התואר השני מאפשר ללמוד לעומק סוגיות שונות הקשורות לאדם ולסביבתו בארגון, במקומות העבודה או בבית. בין השאר נלמדים קורסים בתחום של קוגניציה חברתית, תהליכים קבוצתיים, הבדלים בין־אישיים וסוגיות נוספות בתחום של פסיכולוגיה חברתית וארגונית.

נוסף על כך, בתואר הראשון נלמדו קורסי המבוא בסטטיסטיקה ושיטות מחקר שיסייעו לסטודנט להגיש את עבודות הסמינריון הכוללות גם מחקר שבוצע באופן אמפירי ונותח בכלים סטטיסטיים. בתואר השני נלמדים שני קורסים נוספים בתחום המעניקים כלים לעריכת מחקר מקצועי בסטנדרטים הנדרשים להגשת תזה.

מעבר לקורסים שצויינו המהווים קורסי חובה, הסטודנטים יכולים לבחור מבין רשימה של קורסי בחירה המתאימים לתחומי העניין שלהם, וכן לתחום שבו ירצו לעסוק בעתיד. בין הקורסים הללו ניתן לצבור ידע בתחום ההיבטים הפסיכולוגיים של תקשורת במרחב הדיגיטלי (הרלוונטיים מאד לעידן הנוכחי), מרחק פסיכולוגי ורמת הבנייה, שינוי חברתי בראי הגישה הפסיכולוגית, אבחון תעסוקתי ומיון עובדים, טיפול תעסוקתי, אבחון ארגוני, הקשר בין תחושות ורגשות לעיבוד מידע ותחומים נוספים.

חלק מהמוסדות מאפשרים לשלב בתואר גם תחומים נוספים שאינם קשורים לפסיכולוגיה חברתית באופן ישיר, אך עדיין מעניקים נקודות זכות חשובות במהלך התואר. בין הקורסים הללו ניתן למנות: תרבות וניהול, רגשות בארגונים, ניהול והתנהגות ארגונית, השתתפות פוליטית במשטרים דמוקרטיים ותחומים נוספים השאולים מעולמות ידע משיקים לפסיכולוגיה חברתית.

היבט מעשי

לתואר השני בפסיכולוגיה חברתית יש גם היבט מעשי שנועד להכין את הסטודנטים ליום שבו יעזוב את ספסל הלימודים ויתחילו לעבוד בתחום בפועל. ישנם קורסים באמצעות מלווה המבוצעים בשדה, ומהווים התנסות מעשית לצורך קבלת התואר (פרקטיקום). כמו כן, מבוצע מחקר באמצעות סמינר. סטודנטים הבוחרים במסלול עם תזה, ילוו על ידי אחד מהפרופסורים בתחום התמחותם, ויוכלו להתמקצע בביצוע מחקרים ברמה גבוהה יותר המעניקים צוהר לאחד מההיבטים המעשיים של הפסיכולוגיה החברתית כיום. מסלול זה הוא פתח ללימודים גבוהים בתחום, וחלק מהסטודנטים ימשיכו אחריו גם ללימודי תארים נוספים.

לסיכום, פסיכולוגיה חברתית פותחת בפני הסטודנט את התחום המרתק של האדם כחלק מחברה, אם מדובר בארגון, מדינה או ישויות חברתיות נוספות. הוא מאפשר לזהות דפוסים דומים של התנהגות ולפתח כלים למחקר מקיף של אחד מהתחומים הללו באמצעות התזה. חלק מהסטודנטים מגיעים לתואר כדי להתמקד במחקר ואחרים כדי לפתוח אפשרויות תעסוקה נוספות בארגונים שונים.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *