מהפכת הגז הטבעי מגיעה לקרית אתא

העיר נבחרה לקחת חלק בפיילוט של משרד האנרגיה, במסגרתו השכונות החדשות המתוכננות להיבנות בקרית אתא יחוברו לראשונה לגז טבעי

השכונות החדשות המתוכננות להיבנות בקרית אתא יחוברו לגז טבעי, במסגרת פיילוט של רשות הגז במשרד האנרגיה, משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י). במסגרת הפרויקט  יתחברו 18 שכונות חדשות בכל רחבי הארץ אשר נמצאות בשלבי תכנון, לרשת החלוקה של הגז הטבעי. רשימת הערים כוללת את ירושלים, רחובות, רמת גן, אשקלון, אשדוד, עכו ועוד בהן אמורות להיבנות כ-31 אלף יחידות דיור.

מפת חיבור השכונות לגז טבעי
באדיבות משרד האנרגיה

התוכנית יוצאת לפועל לאחר שבמהלך השנתיים האחרונות ביצע אגף כלכלה ברשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה בדיקות כלכליות והנדסיות מקיפות לגבי כדאיות חיבור בתים לגז הטבעי, ונמצא שבהשוואה לגפ"מ (גז פחמימני מעובה, המוכר כגז בישול) הנפוץ כיום במרבית הדירות בישראל, שימוש בגז טבעי כלכלי יותר ויכול להוביל לחיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בשנה. 

התושבים שייקחו חלק בפיילוט לא ישלמו את העלות של דמי החיבור לגז הטבעי והמונה שלהם יהיה מונה חכם, אשר ישדר למערכת הבקרה את כמות הצריכה המדויקת. הגז הטבעי יוכל לשמש לבישול, חימום מים, שימוש בתנור ועוד וכן להפעלת חימום תת רצפתי ובעתיד גם מיזוג אוויר ושימושים נוספים. מדובר במקור אנרגיה כדאי ובטיחותי יותר, נוח לתפעול ואחזקה וידידותי לסביבה.

ממשרד האנרגיה נמסר: "כחלק ממדיניות משרד האנרגיה לקדם אנרגיה מתחדשת תוך שמירה על הביטחון האנרגטי של ישראל, אנו שמחים על האפשרות להוביל פיילוט זה, שלו השפעה סביבתית וכלכלית על עשרות אלפי בתי אב בישראל. משרד האנרגיה יבחן הפעלת הרחבת מהלך זה לטובת צרכנים נוספים".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *