מה הילדים אמורים לעשות במצב מלחמה?

רק התחילה שנת הלימודים, אבל יו"ר ועד ההורים בבית הספר ארלוזורוב בקרית חיים, יוסי לבוב, טוען שעיריית חיפה התחייבה לשפץ את השירותים במקלט, אך דבר לא נעשה. לדבריו, גורם בעירייה אמר, שהמקלט נועד רק למצבי חירום. לבוב: "מצבי חירום נועדו להגיע בהפתעה"

רק התחיל היום הראשון של הלימודים ובבית הספר ארלוזורוב בקרית חיים כבר יש בעיה. מסתבר שיו"ר ועד ההורים יוסי לבוב, פנה לעיריית חיפה כבר בשנת הלימודים הקודמת והתלונן על מצב השירותים במקלט, שאמור להכיל ילדים במצב חירום.

מה אמורים לעשות במצב חירום? בית ספר ארלוזורוב היום
צילום: עצמי

"מתחת לאולם הספורט יש מקלט, שמשמש לחוגים ביומיום, אבל בשעת חירום אמור לשמש חלק מילדי בית הספר", הסביר לבוב. "כשיש חוגים, הילדים יכולים להשתמש בשירותים של בית הספר, לגמרי מקובל עלי, אבל במצב חירום, הילדים לא יעשו פיפי בבקבוקים וצואה בשקיות אוכל".

במהלך חודש מרץ שעבר, הגיעו נציגי העירייה אל בית הספר כדי לבחון את הליקויים במקלט. "בחודש מרץ האחרון הייתה ביקורת בבית הספר ועניין המקלט עלה", סיפר לבוב היום, "הובטח לנו שבחופשת הפסח, המקלט יעבור שיפוץ באזור השירותים והמדרגות. כשהגענו לפסח, נאמר לנו שזה יתעכב וידחה לשיפוצי הקיץ, שיש צהרונים, הסכמתי. כל הקיץ עבדתי על זה, התחננתי, ביקשתי והיום הראשון לספטמבר וככה נראים תאי השירותים במקלט".

מקלט בבית הספר ארלוזורוב
צילום: עצמי

לדברי לבוב, גורם בעירייה אמר לו: "גם ככה השירותים נועדו רק לזמן חירום", דבר שעוד יותר הכעיס אותו וגרם לו להתקומם. "ומה הילדים יעשו בזמן חירום? לפני שבוע הגיע נציג העירייה אל בית הספר והורה לתקן רק את המדרגות, להדביק עליהם סוג של פרקט. הוא לא אישר את השירותים כי אמר שהמקלט הוא רק למצבי חירום. אם זה מקלט ומצבי חירום נועדו להגיע בהפתעה, הרי אנחנו לא יודעים עליהם מראש. אחרי שנסראללה יצא אתמול בהצהרה שזה יקרה בימים הקרובים, אז מה הוא מצפה שנעשה?".

לבוב לא מתכוון לשתוק, הוא מתכוון להילחם עד שהעירייה תבין שצריך לסדר תנאים אנושיים במקלט של בית הספר. "החלטתי ללכת לו על הראש, על אותו נציג עירייה, שבטוח ישן טוב בלילה, כי לילדים שלו יש מקלט ראוי בבית הספר. אני מתכוון להתלונן עליו במשטרה שידע שמצב המקלט בכי רע, אבל לא עשה כלום. אני מתכוון גם ללכת אל בית המשפט ולהגיש תביעה אישית נגדו, כי במדינת ישראל נוכחנו לדעת שרק שאתה מאיים, דברים קורים. בדקתי גם מול פיקוד העורף רציתי שיפסלו את בית הספר, אבל הם הודיעו לי שזה לא באחריותם, רק באחריות עיריית חיפה ואגף החינוך".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "השירותים במקלט בית הספר תקינים והמצב המשתקף מהתמונות הינו בשל אחזקה לקויה והצבעים על הקירות, הם בשל העובדה שבמקלט התקיים חוג אומנות. לאור בקשת בית הספר תוחלפנה האסלות בחדשות, מתחם השירותים ירוצף והקירות ייצבעו על ידי אנשי האחזקה. יש להבהיר כי המקלט תקין ונותן מענה ראוי לשעת חירום". 

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *