מוכר? אוטו לא קונים באמצע הכביש

בשנים האחרונות חלה פריחה אדירה בשוק רכבי היד השנייה, וכיום ניתן לרכוש מכונית משומשת דרך כמה וכמה ערוצי תיווך, ובמחיר אטרקטיבי למדי. עם זאת, שוק היד השנייה טומן בחובו גם סכנות רבות ומאופיין ברמות אמינות גמישות למדי, ולכן חשוב להיות זהירים וקפדנים לפני רכישה. בכתבה הבאה נציג את האפשרויות השונות לקניית רכב יד שנייה, על המעלות והמגרעות שבהן.

יבואן – רכב מבית טוב

שלא כמו בימים עברו, כיום יבואני רכב מוכרים גם רכבים משומשים ולא רק מכוניות חדשות. מכירת רכב יד שנייה על ידי יבואן מאפשרת ראש שקט ללקוח, ומעניקה לו את הידיעה שהרכב עבר את כל הבדיקות הנדרשות בכדי לצאת לכביש כראוי. מרבית הפעמים היבואן גם נותן אחריות לקנייה, שמחזקת עוד יותר את רמת הוודאות בכל הקשור לרכב. עם זאת, מחיר רכב משומש מיבואן יהיה גבוה משמעותית מרכב משומש, הנמכר בדרכים אחרות ופחות פורמליות.

קנייה מאדם פרטי – כבדהו וחשדהו

אחת האופציות הפופולריות ביותר היא לרכוש מכונית מאדם פרטי, בין אם הגעתם אליו דרך לוחות האינטרנט או שמעתם עליו מפה לאוזן. קנייה שכזו היא המסוכנת ביותר בפוטנציה מבין האפשרויות הקיימות, ולכן יש לשים לב לדגשים רבים בעת התהליך. חשוב לוודא שמספרי המנוע והשלדה תואמים למספרים שבמסמכי הרכב, לבדוק את הרכב בקפדנות לאור יום ולעשות נסיעת מבחן עבור איתור רעשים ונזילות. לאחר מכן, מומלץ ביותר לקחת את הרכב למכון בדיקות אמין, שאינו מטעם המוכר, ולתת אותו לאבחון של בעלי מקצוע להערכת תקלות אפשריות ומצב הרכב. אדם פרטי אינו מחויב לגוף כלשהו, ולרוב גם אינו מכיר אתכם, ולכן יש לוודא את הקנייה מכל זווית.

היתרון הגדול בקנייה בדרך זו היא הגמישות שהיא מציעה. ניתן להתמקח על מחיר האוטו ולנהל משא ומתן רציני, שעשוי לא פעם להשתלם כלכלית באופן ניכר.

חברות הליסינג – מוכרות לך אמינות

חברות הליסינג תופסות נתח גדול משוק מכירות הרכבים בארץ – לפי ההערכות כמעט מחצית העסקאות נעשות על ידן. כשרכבי הליסינג מסיימים את שירותם התפעולי בתום שלוש שנים, הם לרוב נמכרים על ידי החברות כרכבי יד שנייה.

חברות אלו יהיו לרוב מקצועיות ואחראיות, ויספקו לכם רמת אמינות גבוהה בנוגע לרכישה. עניין חשוב שיש לבדוק כשקונים רכב מחברת ליסינג הוא הגדרתו ברישיון הרכב – האם מדובר ברכב ליסינג תפעולי, פרטי או שמא רכב להשכרה. להגדרות אלו השפעה קריטית על עלות הרכב. הצפי מרכב המוגדר כרכב ליסינג למשל ,הוא להיות זול באופן משמעותי מרכב יד שניה סטנדרטי.

מגרשי רכב – השיטה הוותיקה

אחת האופציות הוותיקות ביותר בתחום מכירות הרכב היא מגרשים של סוחרים פרטיים. היתרון הגלום בשיטה זו הוא באפשרות לבצע נסיעת מבחן ולהשוות בין דגמים בקלות יחסית. גם כאן החיסרון נמצא במחיר, ובמקרים רבים קניית רכב דרך מגרש תהיה יקרה יותר לעומת רכישה מחברת ליסינג או מאדם פרטי. 

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *