מחאת העדה האתיופית: מ"מ מפכ"ל המשטרה קורא לאיפוק

המחאה של העדה האתיופית נמשכת כל היום, הכבישים חסומים והמשטרה לא מגיבה. הובערו צמיגים בסמוך למשטרת זבולון, כב"א כיבו את הדלקה

לפני שעה קלה הגיע מ״מ מפכ״ל המשטרה ניצב מוטי כהן למחוז חוף, שם ניפגש עם סגל הפיקוד של המחוז, על מנת לעמוד מקרוב אודות האירוע אמש בקרית חיים, בו ירה שוטר למוות בצעיר בן העדה האתיופית, סלומון טקה.

"משטרת ישראל משתתפת בצערה של משפחת טקה על האובדן הטראגי. מדובר באירוע שתוצאותיו קשות ולפיכך מתחייבת בדיקה מעמיקה ויסודית. על כן החלה כבר אמש חקירת מח״ש״, אמר כהן. ״המשטרה היא חלק מהחברה הישראלית על כל גווניה. אנו נמצאים בקשר רצוף עם גורמי הקהילה גם ברגעים קשים אלו ונעשה כל מאמץ להמשך הדרך המשותפת. הקשר שמשטרת ישראל בונה ומטפחת בשנים האחרונות עם קהילת יוצאי אתיופיה במגוון צעדים ותהליכים המתבצעים בתוך הארגון ומחוצה לו, הוא משמעותי, חשוב וחיוני לכל הצדדים ועלינו לשמר את ההישגים המשמעותיים שהושגו. אני קורא לאיפוק ולאחריות ואף להימנע משיח מתלהם. יש לאפשר לגוף החוקר (מח״ש) למצות את החקירה עד תום".

ניצב כהן הוסיף ואמר: "בנימה אישית אני פונה להנהגת קהילת הישראלים יוצאי אתיופיה, לעשות ככל יכולתם לרסן את הלהט ועוצמת הרגשות במטרה להמשיך ולקדם תהליך מרכזי וחשוב של שילוב הידיים בין הקהילה לבין השוטרים, לשם חיזוק וקירוב העשייה המשותפת והשירות המשטרתי הניתן לקהילה יקרה זו״.

לפני זמן קצר הגיעו כוחות הכיבוי בסמוך לתחנת משטרת זבולון, שם הובערו צמיגים והשתלטו על הדליקה.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *