מחויבים להבראת מפרץ חיפה

ראשי מפלגת העבודה-גשר ביקרו במפרץ חיפה והבטיחו לפעול למען אוויר נקי במטרופולין חיפה

במפגש שהתקיים בצהריים בין ראשי "העבודה-גשר" עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס וחברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) לבין נציגי מגמה ירוקה, התייחסו ראשי המפלגות לחזון הבראת מפרץ חיפה והבטיחו, כי מאבק למען אוויר נקי בכלל ומפרץ חיפה נקי מזיהומים בפרט אינו עוד "הבטחת בחירות", אלא תפישת עולם אמיתית וכי זוהי משנתם שלמענה הם פועלים כבר שנים ארוכות.

ח"כ פרץ, פירט את הישגיו הסביבתיים כשר להגנת הסביבה לפני כעשור ואמר כי עמדתו הבלתי מתפשרת היא כי "אין צדק חברתי ללא צדק סביבתי".

לא מתפשרים. הסיור היום במפרץ חיפה
צילום: מגמה ירוקה

לוי-אבקסיס, הזכירה את מחויבותה לנושאי סביבה ופריפריה, והדגישה כי פוליטיקאים רבים מבטיחים ערב בחירות הבטחות שונות מתוך רצון למצוא חן בעיניי מצביעים פוטנציאליים, אך שוכחים את כל הבטחותיהם יום לאחר הבחירות או שמלכתחילה לא הייתה להם כל כוונה לממשן. לדבריה, היא ופרץ מחויבים לתחומים אלה כל ימות השנה. "שנינו גרים בפריפריה ובאים מתוכה, ואנחנו יודעים מהן המצוקות ומהם הצרכים של תושבי הפריפריה וחיפה", אמרה.

פרץ, לוי-אבקסיס ומיכאלי ניצבו על טיילת פנורמה, השקיפו על נוף המפרץ וזכו לסקירה מפורטת על תשתיות ותעשייה במפרץ חיפה מפי הקמפיינר של מגמה ירוקה במפרץ חיפה, ישי וולפוביץ' ויו"ר הקואליציה לבריאות הציבור, רוית שטוסל. הם ביקשו פירוט על תוכנית רמ"י לחזון ירוק למפרץ חיפה נקי ממפעלים מזהמים והדגישו את הפוטנציאל הרב של המפרץ כאזור מגורים, תיירות ותרבות.

בתום הסקירה קיימו השלושה פגישה עם נציגי מגמה ירוקה והדגישו שוב את מחויבותם לתושבי מטרופולין חיפה לאוויר נקי ולסביבה בריאה. פרץ גם הדגיש את עמדתו ולפיה יש למקם את אסדות הגז במרחק 100 קילומטרים מהחוף.

מנכ"לית מגמה ירוקה שני אלוני בירכה את בכירי העבודה-גשר על נכונותם להיפגש עם מגמה ירוקה ולתמוך בעיקרי מאבקה, ועל מחויבותם להבראת מפרץ חיפה.

"שמחנו לראות את נציגי מפלגת העבודה מכירים בכך ששיקום מפרץ חיפה הוא יעד לאומי שיש לו רווח חברתי, כלכלי, תיירותי וסביבתי. אנו מכירים את תרומתם של חברי המפלגה לאורך השנים למאבקם של תושבי מטרופולין חיפה וקוראים להם להתחייב לקדם תוכנית לפינוי התעשייה המזהמת בקדנציה הקרובה תוך מתן פתרונות הולמים לציבור העובדים", אמרה אלוני.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *