מחפשים חומר שימור והגנה לעץ? את בונדקס אתם פשוט חייבים להכיר

מחפשים חומר שימור והגנה לעץ? את בונדקס אתם פשוט חייבים להכיר

מדוע יש צורך בתחזוקה לעץ בגינה או במרפסת?

עץ הפך לאחד האלמנטים העיצוביים והפרקטיים ביותר בכל הקשור לעיצוב גינות ומרפסות בישראל, כבר שנים ארוכות אנו רואים פרגולות עץ או דקים שמהווים פינות ישיבה בגינות הבתים ואף רהיטי עץ כאשר כולם מעניקים תחושת חמימות ומוסיפים לנראות העיצובית. אחד הדברים החשובים שיש לדעת הוא שמרגע שבחרתם בעץ כחומר הגלם להכנת הפרגולה או הדק עליכם לקחת בחשבון תחזוקה שוטפת לאורך השנים, אחרת מזג האוויר הישראלי שחושף את העץ בפני לחות, שמש, רטיבות ועוד עלול לפגוע בו ולהוביל להוצאות גבוהות הנדרשות להחלפה.

איך מומלץ לבצע תחזוקה לפרגולה או לדק?

חברות רבות מנסות לפתח פתרונות אשר יקלו על התחזוקה הנדרשת ויאפשרו לכם ליהנות מפרגולה, דק או רהיטי עץ בגינה או במרפסת לאורך שנים ארוכות. מרבית הפתרונות הינם באמצעות צבע עץ איכותי אשר מסייע לשמור מפני ריקבון או עובד ובכך מעניק אורך חיים ממושך יותר. כיום כוללים צבע לעץ או צבע לפרגולה חומרים המספקים לעץ הגנה מפני טרמיטים, מזיקים ורקבון ובכל יום חברות מפתחות פתרונות חדשים שנועדו להקל עלינו מבחינת התחזוקה.

טרמיטים ומזיקים בגינה

בגינה הביתית שלכם עלולים להתקיים טרמיטים, פטריות, נמלים ואפילו חיידקים שנהנים לאכול את העץ, במידה ותאפשרו להם לעשות זאת ולא תבצעו תחזוקה שוטפת הם עלולים לייצר פגיעה בלתי הפוכה הן בדק והן בפרגולה שלכם. התוצאה האפשרית של מזיקים אלה יכולה להוביל לריקבון, להתפוררות וליצירת חורים רבים ולכן מומלץ לבצע תחזוקה של העץ אחת לעונה באמצעות צבעים המיועדים להגנה ולשמירה מפני טרמיטים ומזיקים, כדוגמת צבעי בונדקס.

מה מיוחד בצבעי בונדקס?

חברת בונדקס היא אחת החברות המובילות ובעלות הניסיון הגבוה ביותר באירופה בתחום ייצור צבעים ייחודיים לשמירה והגנה על עץ. אחד הפתרונות הייחודיים של החברה הינם צבעי בונדקס המכילים אפקט שחרור מבוקר, באמצעותו למעשה הצבע מאפשר הגנה מתמשכת מפני ריקבון, פגעי מזג האוויר, עובד או פטריות. הטכנולוגיה החדישה מאפשרת את שחרור החומרים הפעילים בצבע במשך תקופת זמן ארוכה יותר ובכך מייצרת הגנה ממושכת יותר על הפרגולה או הדק שלכם. בנוסף לכך מעניקים החומרים של צבעי בונדקס עוד מספר יתרונות ובהן: הקטנת סיכוי להיווצרות סדקים, עמידות גבוהה לבלאי, הענקת ברק וכן מבליטים את המרקם הטבעי של העץ.

מתי מומלץ לצבוע או לשמן את הפרגולה והדק?

כעיקרון מומלץ לבצע תחזוקה שוטפת ולנקות את הפרגולה והדק לאורך כל השנה, מעבר לכך במידה ואתם רואים כי העץ מתחיל להתקלף או שנוצרים בו סדקים זה הזמן לתחזוקה שוטפת יותר וצביעה או שימון באמצעות צבעי עץ איכותיים כדוגמת צבעי בונדקס. אנו ממליצים על צביעה של הפרגולה לפחות אחת לשנתיים, כך תוכלו לשמר ולהגן עליה בצורה הטובה ביותר מפני מזיקים, פגעי מזג אוויר או כל פגיעה אחרת.

אודות לירן לביא

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …