"מבקשים להפסיק את הפצת ההכפשות האלה"

הוריו של סלומון טקה יצאו בהודעה לציבור. מח"ש צפויה לפרסם השבוע את חקירת מותו של סולומון טקה

הקליניקה לקידום שוויון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן, תייצג את הוריו של סולומון טקה שנהרג מירי שוטר בקרית חיים לפני שבוע. בימים הקרובים צפויה המחלקה לחקירות שוטרים לסיים את החקירה בעניין.

אהב את החיים. טקה
צילום: עצמי

ווביג'יג' ו-וורקה טקה, הוריו של סולומון, הוציאו בסוף השבוע הודעה באמצעות הקליניקה לקידום שיוויון שבה הם  מביעים זעזוע וצער עמוק על ההדלפות, הכוללות הכפשות זדוניות ושקרים על סולומון. על פי ההודעה, ההדלפות נועדו להסית את השיח הציבורי מהסוגייה המרכזית, צעיר ישראלי ממוצא אתיופי, בלתי חמוש, נורה למוות על-ידי שוטר. בהודעה אין התייחסות למעשים המיוחסים לטקה ולעברו.

"לכל אדם, ללא הבדל גזע, מוצא, מין וצבע, זכות לחיים ולשלמות הגוף, וזכות להתהלך בחופשיות ובביטחון במרחב הציבורי. בניגוד לשקרים המופצים, סולומון ז"ל לא היה בעת שנורה תחת מעצר בית. כפי שמעידים כל מכריו, סולומון היה נער נורמטיבי אהוב ואהוד, אשר סבל, כמו רבים מהנערים ישראלים ממוצא אתיופי, מהטרדות ומהתנכלות משטרתית ומשיטור יתר – תופעה שבה הודתה משטרת ישראל. סולומון ז"ל אהב את החיים ואת הזולת והיו לו תוכניות גדולות לעתיד ובהן רצון לשרת את מדינת ישראל באחת היחידות המובחרות בצה"ל. הוריו של סולומון ז"ל מבקשים בכל לשון של בקשה להפסיק את הפצת ההכפשות האלה, המוסיפות למשפחה צער על צער בעצם ימי אבלה. הם מודים לציבור המנחמים והמזדהים".

המחלקה לחקירות שוטרים צפוייה לסיים בקרוב את חקירת המקרה ולהודיע על מסקנותיה והמלצותיה לגבי השוטר שירה והשימוש שהוא עשה בנשק שהוביל למותו של טקה. מהמידע שפורסם עד כה עולה כי המחלקה לחקירות שוטרים תמליץ להעמיד את השוטר לדין באשמה פחותה מאשמת הריגה. במשטרה נערכים לתרחיש קיצוני שבו פעילים במחאה שלא יהיו מרוצים מהחלטת המחלקה לחקירות שוטרים יבקשו להצית שוב את השטח ולערוך הפגנות אלימות והיא פועלת בימים אלה במישור המודיעיני על מנת לאתר מראש את המפגינים המיליטנטיים שמעשיהם עלולים לסכן את הסדר הציבורי וביטחון הציבור.

עורכי הדין שמייצגים את משפחת טקה, איציק דסה, אלונה  קורמן, רינה איילין גורליק ופרופסור אריאל בנדור, פנו למחלקה לחקירות שוטרים בדרישה לקבל עדכון על התפתחות החקירה ולהיות נוכחים בבדיקה של המומחה הבליסטי שחוקר את מסלולו של הקליע שפגע בטקה.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *