מטבח כפרי בעיר הגדולה

כמו רבים וטובים אשר נדדו מהכפר לעיר, גם המטבח הכפרי הגיע למרחב האורבני. המטבח המיוחד, אשר מזוהה עם וילות רחבות ידיים בסביבות פסטורליות שקטות, עבר הסבה למציאות העירונית הישראלית, והיום ניתן למצוא אותו בלא מעט דירות, לאו דווקא פרטיות. בכתבה הבאה נספר מעט על המטבח הכפרי ועד כמה הוא נהיה טרנדי בזמן האחרון.

עכבר הכפר

המטבח הוא במידת מה נקודת הקצה של הבית. בסופו של יום, זה החדר אליו מתנקזים כולם, בין אם זה אבא שמבשל לכבוד ערב שישי, אמא ששותה כוס קפה לפני העבודה או הילדים שמתיישבים לארוחת צהריים עם תום הלימודים. המטבח מכיל את כל יושבי הבית ומזמן מפגש חברתי ספונטני ובלתי אמצעי סביב אוכל. לכן הוא גם קרקע פורייה להעמקת קשרים בין בני המשפחה ולהאזנה לרכילויות שוות.

אי לכך חשוב מאוד שהמטבח המשפחתי יחרוג מעבר לגבולות הפונקציונליות, ויהווה מרחב חמים ונעים אשר יזמין את דרי הבית להתכנס יחד. כאן נכנס המטבח הכפרי לתמונה. סגנון עיצוב זה, אשר כפי שניתן להבין משמו, מושפע מהמרחב הכפרי, משלב בין נוחות בלתי מתפשרת לאסתטיות חמימה אשר יוצרת אווירה נעימה ובלתי אמצעית. קשה להגדיר כיצד בדיוק מעוצב המטבח הכפרי, אך ניתן לומר שמאפייניו הבולטים הם שימוש בחומרי גלם איכותיים בעלי מרקם חם ומחוספס (כגון עץ מלא או ברזל מחושל), שיווי מראה עתיק לחלל החדר, ושימת לב לפרטים הקטנים ולחפצים המשלימים שייתנו את הטאץ' הכפרי הסופי. רוצים דוגמאות? צנצנות ריבה עטופות בד משובץ, מחבתות תלויות בבלגן מאורגן על קורת עץ עבה, שרשרות שום שמשתלשלות מהמדפים, כלי קיבול לפסטות שגלויות לעין ועוד.

כפרי זה הכי אחי

סגנון המטבח הכפרי נעשה טרנדי למדי בישראל בשנים האחרונות ולא בכדי. מדובר בסגנון עיצוב איכותי ממדרגה ראשונה, אשר תואם למדי את ההווי הישראלי הקלאסי. המטבח הכפרי משדר חספוס וחום בו זמנית, ואין כמותו כדי ליצור בחלל אווירה משפחתית וקבוצתית. בישראל כידוע, המשפחה היא ערך עליון וחשוב מאין כמותו. ארוחות משותפות הן דבר נפוץ וכינוסים של המשפחה המורחבת הם דבר שבשגרה, בעיקר לנוכח כמות החגים הבלתי נגמרת בה בורכנו.

מקובל לומר שאין מטבח כפרי זהה אחד למשנהו, וגם זה אלמנט אשר הולם במידת מה את החלום הישראלי – לבלוט ולהתבדל מעל כל השאר. שלא כמו מטבחי הייטק או סגנונות יוקרה אחרים, המטבח הכפרי מבטא באופן מודגש יותר את החזון האישי של הלקוח – דבר המתאים מאוד להוויה הישראלית. אין מה להוסיף, מבחינת אופי המטבח הכפרי מתאים לישראלים כמו כפפה ליד.

המטבח המנצח

קשה להתווכח עם כאלו סופרלטיבים, ועוד יותר קשה עם המוני משפחות ישראליות שהצטרפו למעגל בעלי המטבח הכפרי. אם חשוב לכם מטבח משפחתי ונוח, אשר נותן מקום לביטוי אישי, לאווירה חמה ולאסתטיקה גבוהה – מטבח כפרי הוא בדיוק הדבר עבורכם.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *