"מישהו פתח את המעטפה שלנו"

נציגי חברת האוטובוסים מקרית אתא מעלים טענות קשות, לאחר שהגיעו בשבוע שעבר למעמד פתיחת מעטפות מכרזים בעיריית חיפה ונדהמו לגלות שהמעטפה שלהם נפתחה. הוגשה תלונה במשטרה

אתמול התקיימה בעיריית חיפה פתיחת תיבת מכרזים לנסיעות רנדומליות. בעלת חברת א. קרן פסגות, גילה איינהורן מקרית אתא, הגיעה לעירייה עם בנה הבכור, אף הוא עובד בחברה. "לבן שלי הייתה הרגשה שהולכים לעשות משהו, למרות שאני, עם התמימות שלי, אמרתי לו שלא יכול להיות. הוא צילם את המעטפה כשהוא נסע להפקיד אותה בשעה היעודה, צילם את המעטפה כשהיא מונחת לו ברכב, הלך לתיבת מכרזים ושם אותה".

המעטפה בדרך למכרז. ללא פצפצים
צילום: עצמי

אתמול הגיעו כל בעלי חברות האוטובוסים שהגישו את השתתפותם במכרז, לפתיחת המעטפות ולצערה, איינהורן גילתה שמישהו חיבל במעטפה שלהם. "כשהגענו לעירייה, אמרו לנו לא להיכנס ביחד, כי יש כמה מכרזים, אמרו שכל פעם יקראו למישהו אחר ויפתחו את המעטפה שלו בפניו", מספרת איינהורן. "פתאום היא לוקחת מעטפה שהייתה עטופה כולה בפצפצים ודבק צלוטייפ ולקח לה המון זמן לפתוח אותה. בהקלטה שומעים את מי שפתחה את המעטפה, שלוקח לה הרבה זמן לפתוח את אריזת הפצפצים. כשהיא פתחה בסוף, אנחנו רואים שתי תיקיות סגולות ועליה מעטפה. הבן שלי אמר לה, שלא הגשנו את זה ככה, שמישהו פתח את המעטפה והיא אמרה שזה לא יכול להיות".

לדברי ריינהורן, על פי החוק, על כל מכרז צריכים להיות שני מנעולים וכל מנעול צריך להיות אצל אדם אחר. לטענתה, על תיבת המכרזים היה רק מנעול אחד. "הבן שלי אמר לה שהמעטפה שלנו נפתחה והיא התעקשה שהיא פתחה אותה בזה הרגע. הבן שלי לא הפסיק להגיד שהוא לא הגיש ככה את המכרז ושאפילו יש לו תמונות של המעטפה, לפני שהגיש אותה".

ריינהורן ובנה יצאו מעיריית חיפה ונסעו אל תחנת המשטרה להגיש תלונה. "הגשתי תלונה במשטרה, נוציא מכתבים למבקר העירייה, ליועץ המשפטי של העירייה ולראש העיר ובמקביל, אשלח מכתבים למבקר המדינה. אני רוצה לירות לכל הכיוונים כי נעשה פה מעשה פלילי ממש. אני מרגישה שיצאתי טיפשה, היינו צריכים באותו הרגע לעשות משהו, כי מישהו פתח את המכרז, ראה את המחירים ונתן 40 אלף שקלים פחות מאיתנו. יכולים להיות כל מיני שטיקים בעירייה, אבל כזו עזות מצח, לקחת מעטפה, לפתוח, לראות את המחירים ולעטוף אותה מחדש, לא חשבתי שמישהו יעשה את זה".

עו"ד  יניב זכרוביץ', המייצג את החברה, שלח מכתב לראש העיר עינת קליש, עם העתקים לגורמים נוספים בעירייה, ביניהם היועצת המשפטית של העירייה עו"ד ימית קליין, מבקר העירייה עופר טל ויו"ר ועדת מכרזים בעירייה, בו הוא קורא לפסול את המכרז. "לאור כל הפגמים שנפלו בניהול הליכי המכרז ובהתנהלות הרשות במסגרתו, מבקשת מרשתי את התערבותך האישית, כולל בדיקה וחקירה של כל הגורמים הנוגעים בדבר וכן גורמי הרשות הרלוונטיים, לטיפול בנושאים מסוג זה ותשובה העירייה, באשר למעשים והמחדלים שאירעו במסגרת המכרז שבנדון ולכל הפחות, פסילת המכרז והוצאת מכרז חדש תחתיו, במסגרתו ייערך פיקוח יסודי ומקיף על התנהלות ותקינות הליכי המכרז", כתב עו"ד זכרוביץ' לקליש.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "מברור ראשוני שנעשה בנושא על ידי השירות המשפטי בעיריית חיפה, לא נפל כל פגם בהליך קבלת ההצעות כמו גם בהליך פתיחת תיבת המכרזים".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *