מי את שטרסבורג?

שטרסבורג בטירוף לקראת המשחק בסיבוב השני במסגרת מוקדמות הליגה האירופית מול מכבי חיפה לאחר 13 שנות היעדרות. בשבוע שעבר המועדון עצר את מכירת המנויים לאחר שנמכרו 20,000 מנויים ( באצטדיון לה מייניו יש 29,300 מקומות), והם מקווים לחזור לקדמת הבמה.
ראסינג שטרסבורג הוא מועדון מהדרג השלישי בצרפת, המועדון עבר טלטלה לאחר שבשנת 2012 הורד לליגה החמישית,מהליגה השלישית , עקב אי סדרים אבל בעזרת נשיא המועדון, ג׳אן קלוד פלסיס, ובעיקר בגלל הקהל הם עלו חמש ליגות ברציפות.
מאמן הקבוצה הוא טיירי לאוריי,צרפתי בן 55, שהעלה את הקבוצה ליגה ולמעשה החל את העונה השלישית הרצופה בקבוצה. לאורי הגיע לשטרסבורג לאחר כהונה של שלוש שנים במועדון הצרפתי אג׳קסיו.
הם סיימו את העונה שעברה במקום התשיעי אבל הגיעו לליגה האירופית דרך זכייה בגביע הליגה.
שלושת השחקנים המובילים שלה הם :
קני ללה מגן ימני שתרם חמישה שערים ועוד תשעה בישולים , ששוויו מוערך בכ-14 מליון אירו, הוא הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה.
החלוץ הדרום אפריקאי לבו מותיבה, שנרכש על ידי שטרסבורג בשנה שעברה בסכום של ארבעה מליון יורו, כבש 12 שערים ובישל עוד שלושה בכל המסגרות.
החלוץ הצרפתי לודוביק אג׳ורקווה שנרכש אף הוא בשנה שעברה על ידי שטרסבורג בסכום של שני מליון יורו, הבקיע 11 שערים ובישל עוד שניים בכל המסגרות.

כאמור החלק המשמעותי והמרכזי בקבוצת ראסינג שטרסבורג הוא הקהל, שבדומה לקהל הירוק הוא הכח והמנוע מאחורי הקבוצה ולמעשה כל עליות הליגה של הקבוצה נזקפו לזכות הקהל האדיר שלה. יהיה מעניין לראות את תצוגות הקהלים משני עברי המתרס.

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *