מי זכאי לקצבת נכות כללית? כל המידע כאן

קצבת נכות כללית מטעם המוסד לביטוח לאומי נועדה לאפשר לאזרחי המדינה אשר מצבם הרפואי אינו מאפשר להם להמשיך להשתכר כפי שהשתכרו בעבר לקבל פיצוי כספי שהולם את דרגת הנכות ואת הירידה ביכולתם להשתכר. אנשים רבים אינם מודעים לכך כי ייתכן והם זכאים לקצבת נכות כללית, או שהם חוששים לפנות למימוש זכויות מאחר והם עובדים בעבודה חלקית כזו או אחרת.

קצבת נכות כללית או קצבת נכות נפשית משולמת בישראל לאזרחים מגיל 18 ועד לגיל פרישתם מהעבודה, ראוי לציין בנקודה זו כי הורים לילדים מוגבלים או בעלי צרכים מיוחדים זכאים לפיצוי בדמות קצבת ילד נכה אשר מאפשרת להם למעשה איזון כלכלי ותמיכה בעבור ההקרבה והזמן שהורים אלה מקדישים לתמיכה ולטיפול בילד.

מימוש הזכאות לקצבת נכות דורש מעבר של הליך בירוקרטי קשוח אל מול המוסד לביטוח לאומי, מרגע הגשת טפסים לתביעת קצבת נכות, דרך השלבים השונים ואל מול הוועדה הרפואית שהיא אינה מעמד נעים לאף אדם. כדי לבחון את זכאותכם בטרם תכנסו להליך זה מומלץ לפנות לגופים מקצועיים שיכולים לסייע לכם לבחון את הזכאות ואף להנחות אתכם בכל הדרוש לשם הגשת תביעה בצורה התקינה, אחד מהגופים המומלצים הינו וולך המרכז למיצוי ומימוש זכויות רפואיות שם ישמחו לסייע לכם לבחון את הזכאות ללא עלות וללא התחייבות מצידכם.

בעבר אזרחים רבים לא פנו למימוש זכויות ולקבלת הקצבה מאחר ועבודה חלקית הייתה מונעת את הזכאות לקצבת נכות, חוק לרון עשה סדר והוא מאפשר כיום לנכים לצאת ולהשתלב בשוק העבודה תוך הבטחה כי נכים אלה יזכו להכנסה גבוהה יותר ממה שהיו משתכרים רק במידה והיו מקבלים את קצבת הנכות הכללית.

אודות לירן לביא

אולי יעניין אותך גם?

כל מה שצריך לדעת על אי ספיקת לב ומהן הזכויות המגיעות לכם?

מהי אי ספיקת לב? אי ספיקת לב מתרחשת כאשר קיימת ירידה ביכולתו של הלב להזרים …