מי מפחד מרשלנות רפואית/פרופ' דוד מנדס נשיא | הוצאת ספרי ניב

הבריאות שלנו היא נכס יקר, לרוב מתייחסים אליה כאל עניין מובן מאליו, אך החיים מלאי הפתעות קטנות, שמגיעות בצורה של פציעות, תאונות ומחלות שמאלצות אותנו לפגוש במערכת הרפואית ולהזדקק לה.

השאלה איך נגיע למפגש הזה, עלולה להיות בעלת משמעות מכרעת על עתיד חיינו ולכן ישנה חשיבות רבה שהמטופל ידע מה הבעיה שלו הרפואית שלו לפני שהוא הולך לרופא.

פרופ' דוד מנדס נשיא, פורש בפנינו בספרו "מי מפחד מרשלנות רפאית?" בשפה עשירה ומדויקת מניסיונו הרחב וארוך השנים כמנתח בכיר ומנהל מחלקה ומרכז לניתוחים אורתופדים, מקרים דמיוניים בהשראת המציאות כסיפורי מקרה דרמטיים ושוזר בין המקרים דיונים של קבוצת חברים.

פרופ' דוד מנדס נשיא
צילום: רות באר

סיפורי המקרה מאפשרים לנו להבין את התנהלות המערכת, במקרים של התנהלות רשלנית בטיפול בחולים שגוררת את הרופאים אל מדרון חלקלק, על הקלות שבה סיבוכים יכולים להתרחש ועל דרכם של רופאים בניהול מצבים כאלו.
למרות המושגים הרפואיים שבספר השפה בו פשוטה כך שכל אדם יכול להיתרם רבות מהמידע ומהעצות שבספר.
בספר מתוארים מקרים דמיוניים השאובים מהמציאות של טיפולים רפואיים האופייניים למציאות של עולם הרפואה ושהסתיימו בכישלון, בין הסיפורים, מקשרת שיחה מחיי היום יום.

פרופ' דוד מנדס תושב חיפה וגדל ברומא למשפחת רופאים. בשנת 1955 החל את לימודיו באוניברסיטה העברית בירושלים, בנסגרת העתודה האקדמית, ובסיומם שירת כרופא בחל השריון.
הוא התמחה והשתלם בכירורגיה אורתופדית בניו יורק, וכשחזר לארץ ניהל במשך 27 שנים את המחלקה לכירורגיה אורתופדית והמרכז להשתלת מפרקים בבית החולים בני ציון בחיפה. ב-37 שנות פעילותו פרסם יותר ממאה מאמרים וסרטים רפואיים. פרופ' מנדס עוסק כיום בכתיבה על מגוון נושאים אורתופדיים ובחוות דעת על רשלנות רפואית ומניעתה.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

ואולי כל מה שאנחנו צריכים עכשיו זה סטנדאפ עם אסף יצחקי ללא צנזורות?

מה באמת אתם צריכים כרגע? נדמה שלפתוח את מהדורות החדשות בחודשים האחרונים הפך עבור מרבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *