מכבי חיפה מתכוננת לליגה, ניתוח חולית הקישור

יומיים לפתיחת העונה והפעם נקדיש את תשומת הלב לחוליית הקישור של מכבי חיפה, נבדוק וננתח מה השתנה ומה יהיה.

עזבו משנה שעברה: קרים פריי, ג'ורג' מנדג'ק, מנואל איטורה. בנוסף עזבו: גל אלברמן (פרש מכדורגל), עמית זנטי, איתן וולבלום, סיידובה סומא, סקו טורה.

הצטרפו השנה: צ'ארון שרי, יאניק ווילדסחוט, דולב חזיזה, יובל אשכנזי

נשארו: סינטיהו סולליך, מוחמד אבו פאני, נטע לביא, מקסים פלקושצ'נקו.

נטע לביא

מתיחת פנים רצינית עברה חולית הקישור של הקבוצה. למעשה זאת החוליה שעברה השנה את המהפך הגדול ביותר, אם אנו מחשיבים גם את מהפך ינואר אזי למעט סינטיהו סולליך ונטע לביא, כולם חדשים. מהשנה שעברה השחקנים המרכזיים שעזבו הם קרים פריי וג'ורג' מנדג'ק, כאשר פריי שהגיע עם מלא ציפיות לא סיפק כל כך את הסחורה מבחינת המספרים ששחקן מרכזי אמור לתת. שער אחד ושלושה בישולים הם מעט מדי. למעשה פריי לא היה איש של מספרים מעולם, וגם השנה, נכון לעכשיו, הוא לא נספר בקבוצתו בשאקשהיר הטורקית. לעומתו מנדג'ק דווקא נתן מספרים מבחינה התקפית כאשר תרם חמישה שערים ובישול אחד. הבעיה של מרקו בלבול איתו היתה העדר המחוייבות, חוסר יציבות וחוסר אחריות.

קרים פריי

במקומם ובמקום השחקנים האחרים ששוחררו שידרגה הקבוצה את הסגל משמעותית הדמותם של דולב חזיזה שיכול לשחק בכמה מקומות בקישור, יובל אשכנזי הדינמי והיהלומים שבכתר, כך הם אמורים להיות, צ'ארון שרי ויאניק ווילדסחוט ההולנדים, הראשון יכול לשחק כקיצוני ימני וכקשר מרכזי והשני כקיצוני שמאלי וכחלוץ. הם אמורים להביא את השינוי ההתקפי המיוחל ובאמת עושה רושם שהקבוצה פגעה בהם בול.

יובל אשכנזי

במכבי חיפה מחפשים עדיין קשר אחורי אמיתי שייצב ויקשר בין ההגנה לקישור, כזה שלא היה כבר שנים בקבוצה מאז ג'ון קולמה. סינטיהו סולליך פצוע עוד מהשנה שעברה ואמור להצטרף לקראת ינואר, החיזוק הראשון של חלון ההעברות הקרוב.

למעשה מכבי חיפה יכולה עם סגל השחקנים שלה לשחק במספר מערכים כיוון שהסגל מגוון מאוד וניתן לנייד שחקנים מעמדה לעמדה. הקישור של מכבי חיפה שהיה אנמי מאוד בשנים האחרונות התחזק וצפויה מלחמה גדולה על ההרכב מצד אחד ורוטציה רצינית מהצד השני.

צ׳רון שרי

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *