מכה צהובה לפנים

מכבי חיפה חשבה שהיא יכולה להסתכל ליריבה המרה בלבן של העיניים, אבל היא רחוקה מהמצב הזה מאוד. מה עושים? מתחזקים בקישור האחורי ובעמדות המגינים והבלם. לפחות ברמת הקהל הפער התחזק לטובת הירוקים, נחמת עניים.

הכל היה לנו במשחק העונה בסמי עופר, קונפטי סטייל דרום אמריקה, אצטדיון מלא מפה לפה, ומשחק מהיר ומשובח ברמה גבוהה בסגנון האירופי הטוב , כזה שאם היה נראה מעל מסכי הטלויזיה שלנו מהסופר קלאסיקו הספרדי או מליגת האלופות , היינו קמים בבוקר ואומרים לעצמינו ״ ואוו איזה משחק ראינו כאן״.

חגיגה של הקהל הירוק. צילום עצמי

מהרגע הראשון ראינו שהקבוצה של איביץ׳ באה מוכנה, אגרסיבית עם אש בעיניים מול קבוצה מפוחדת ורכה של בלבול. מכבי חיפה משחקת בדרך כלל לא טוב במחצית הראשונה, ומשתפרת פלאים בשניה, רק שהפעם היא פגשה בקבוצה האיכותית ביותר בישראל שהגיעה בסופר מוכנות.
מהיציע זה נראה שכל שחקן צהוב גדול בכמה מידות פיזית על שחקן ירוק . מכבי תל אביב התעללה במכבי חיפה במחצית הראשונה ובנס התוצאה נשמרה על חודו של שער אחד.

המחצית השניה נפתחה בדיוק כפי שהראשונה הסתיימה , עם שער מהיר לזכות הצהובים. שער שהמשיך לחשוף מגינים בלמים וקישור אחורי ירוק נחות. אגב , גם במידה ונטע לביא שלא יכול היה לשחק היה משחק, התוצאה היתה זהה. בכל משחקי מכבי חיפה העונה נטע לביא משחק לבד בקישור ונעזר בשני הבלמים בחצי הירוק כאשר שאר הקבוצה משחקת בהתקפה. מול קבוצות הליגה האחרות זה לא בא לידי ביטוי כי הן נחותות מקצועית מהמוליכה.

ז׳יאנדו פוקס. גדול עליו

ואז מרקו בלבול שולף את יאניק וילדסחוט, היחיד במכבי חיפה שדומה פיזית ליריבה ומוציא את סולליך שיכול לעשות נפלאות לאחר פציעה מול נמושות הליגה, לא מול הפיזיות הצהובה. בשני מהלכים תוך שתי דקות מכבי חיפה משווה וסמי עופר מתפוצץ כמו הר געש.

יאניק וילדסחוט, האחראי הבלעדי על השינוי


מאותו הרגע זה הפך להיות משחק של מאמנים, מה שהבליט את העליונות של ולאדן איביץ׳ הסרבי על פני מרקו בלבול שהחליט להשאיר בדקות האחרונות על המגרש חמישה שחקני התקפה מול קו של חמישה בהגנה וקבוצה שיודעת לעשות את המעברים בצורה מושלמת .
זה עלה למרקו בלבול בהפסד ובמחשבות על חיזוק אם וכאשר רוצים לקרוא תיגר על מכבי תל אביב.

בגדר נעדר. צ׳רון שרי

קישור של נטע לביא ויובל אשכנזי היה מתרסק אף הוא מול דן גלזר, אייל גולסה ואבי ריקן. הצהובים היו גדולים על הירוקים באגרסיביות .
המשמעת הטקטית של שחקני מכבי חיפה לא קיימת כל העונה ולכן מול קבוצה איכותית כמו מכבי תל אביב זה בלט. מה שעוד בלט זה חולשת המגינים מהבחינה ההגנתית מה שבדרך כלל הם לא צריכים להראות כיוון שהירוקים מחזיקים בממוצע של 60 אחוזים בכדור. זה גם הבליט את חולשת הבלמים בראשות סיינסבורי שהיה חלש מאוד.
מכבי חיפה ספגה בשלושה משחקי בית שני שלישיות ורביעייה אחת. על זה צריך לתת את הדעת אם רוצים להשתדרג. ״ ממתק ״ אוהדים בדמות קרים פריי לא יעזור כאן. מגינים בלם וקשר אחורי סופר איכותיים דווקא כן.

תמונות: מכבי חיפה האתר הרשמי

תמונת הנושא: שלומי טובה

בשבת בנתניה מכבי חיפה צריכה לאסוף את השברים, להתעורר מהסטירה שחטפה ולהתחיל במסע המחודש והנסיון להיצמד את היריבה המרה בפיסגה.

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *