מכתב לתאגיד המים במוצקין: החיובים בחשבונות המים מופרזים

סיעת "רוח חדשה" שלחה מכתב לתאגיד המים של העיר, בו נטען כי התאגיד מחייב תשלומים מוגזמים ביחס לצריכה בבניינים משותפים. "ככל הנראה ישנם תושבים שכלל אינם מודעים לחשבונות המנופחים"

תושבי קרית מוצקין מתלוננים על חיובי מים מופרזים ומוגזמים, בצריכה המשותפת, כך עולה ממכתב ששלח היום (יום ג') עו"ד מימון פאר מקרית ביאליק, בשם סיעת רוח חדשה, ממועצת העיר קרית מוצקין. "אצל חברים בסיעה של מרשתי מתקבלות מדי יום תלונות מתושבים, במקומות שונים בעיר, על חיובי מים מופרזים ומוגזמים ביחס לצריכה המשותפת", נטען במכתב שנשלח למנכ"ל התאגיד איציק הרשקוביץ, "החיובים המופרזים מתפרסים על מקומות שונים בעיר ומבנייני מסוגים שונים, מה שמעלה את החשש כי מדובר במדי מים בלתי תקינים, אשר מייצרים חיוביים לא אמיתיים ולמעשה מייצרים לתושב, תשלום על צריכת מים שלא צרך".

מצפים שהעניין יפתר בהקדם. עו"ד מימון פאר
צילום: דורון גולן

במכתב צויינו מספר מקרים שונים, ברחובות שונים בעיר, על קריאות הגבוהות במאות אחוזים מהקריה הקודמת, אפילו מקרה אחד ברחוב החשמונאים, בו התקבל חיוב על כמות מים הגבוהה במעל ל-63 אלף אחוזים מהצריכה בקריאה הקודמת.

"זוהי רק רשימה חלקים ואין ספק שישנם עוד תושבים רבים, שככל הנראה כלל אינם ומדעים לחשבונות המנופחים והבלתי סבירים שהם מקבלים", כתב עו"ד פאר ודרש כי התאגיד יבצע בדיקה תקנית ושקופה של מדי המים, כדי להבהיר שאין מדובר בבעיה טכנית. "ככל שהתאגיד יבחר לטמון את ראשו בחול ולא לקדם בדיקה של מדי המים, הרי שלא יהיה מנוס אלא לפעול כנגד התאגיד בהליכים משפטיים, שיגנו על תושבי קרית מוצקין מתשלומי סרק לתאגיד", נכתב.

יו"ר סיעת "רוח חדשה" ציקי אבישר מסר בתגובה: "שכרנו את עו"ד מימון פאר בנוגע למאות דיווחי חריגות גבייה של תאגיד המים. בתום בדיקה שביצענו, ישלח מכתב התראה לפלגי מים".

עו"ד מימון פאר מסר בתגובה: "חריגה כזו חייבת להיבדק על ידי תאגיד המים, וכגוף ציבורי חל על התאגיד חובת תום הלב, היא לא צריכה להמתין לפניה שלנו לביצוע הבדיקה, חבל שאנחנו צריכים להתריע על כך, ומצפים שהעניין ייפתר בהקדם האפשרי".
דובר תאגיד המים אייל פרדיס מסר בתגובה: "כל אזרח רשאי לפנות לתאגיד המים ולקבל תשובות מקצועיות וענייניות, בשלל דרכים. הוא אינו זקוק למתווכים כדי לקבל תשובה. איננו מכירים את "מאות המקרים", מי שיפנה יקבל תשובה מקצועית לאור הנתונים שיציג, ולאחר בדיקה מקצועית ויסודית כפי שנהגנו עד היום כלפי כל צרכן".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *