מ"מ המפכ"ל: אין מקום להשתלחות נטולת רסן

מאז שעות הבוקר היום, רביעי, מתנהל בבית משפט השלום בחיפה דיון בעניינם של החשודים שנעצרו אתמול בקריות על ידי המשטרה במהלך הפרות סדר בהפגנת המחאה של יוצאי אתיופיה.

מתוך 18 עצורים 12 שוחררו. חלקם בתנאים מגבילים. מעצרו של חשוד נוסף החשוד בניסיון דריסה של שוטר הוארך עד היום בשמונה בערב. תחנת זבולון של המשטרה חזרה בה מבקשת הארכת מעצר של עוד שלושה חשודים והשופט משחרר אותם לאלתר ללא תנאים.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, פנה לפני זמן קצר לשוטרים "אנו נמצאים בעיצומה של משימה משטרתית – לאומית מתמשכת, משימה מורכבת ומשמעותית. כמשטרה במדינה דמוקרטית ושומרת חוק, אנחנו מחויבים לשמור על איזון עדין בין מתן אפשרות למחאה לגיטימית לבין אכיפת הפרת חוק. איפוק והכלה זו עוצמה המחייבת אותנו כאנשי מקצוע ומאפשרת מחאה לגיטימית. אלא שבמדינת חוק  יש דין ויש דרך למחות. לצד זכויות המפגינים, ישנה החובה לשמור על זכויות הציבור וזכויות האזרחים. אין מקום לפגיעה בנציגי שלטון, מוסדות ורכוש, ובעיקר אין מקום להשתלחות נטולת כל רסן".

בדבריו לשוטרים אמר ניצב כהן "ביומיים האחרונים הכלנו, על מנת לאפשר מחאה- ואתם, המפקדים והשוטרים פעלתם באופן מעורר הערכה נחושים, מקצועיים ואמיצים. חלקכם אף נפצעתם תוך ההפגנות האלימות והמשכתם לתפקד לצד חבריכם. באירועים האחרונים, חלק מציבור המפגינים, שהינם פורעי חוק, ניצלו בציניות את הרצון שלנו לאפשר מחאה לגיטימית, ופעלו באלימות קשה נגד שוטרים ואזרחים תוך הפרות סדר קשות וחסימות צירים. לא יינתן מקום להפרות סדר, לחסימות צירים ולגילויי אלימות. נמשיך להקפיד על מידתיות והבחנה בין מי שמבקש למחות כדין במדינה דמוקרטית ובין מי שמסית ונוהג באלימות, תוך שימוש באמצעים העומדים לרשותנו".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *