לא מפריעים

סיורי לילה עם אוזניות בימי הסליחות בסמטאות צפת. מדי יום חמישי, ללא עלות

מסיירים, נהנים ולא מפריעים לשכנים. במסגרת פסטיבל "סליחות בסמטאות" שמשיקים בעיריית צפת יושק לראשונה סיור מנגן עם אוזניות. המטרה: לאפשר למבקרים ליהנות מהחוויה הצפתית, ממוזיקה מרגשת והדרכה מלאה ובמקביל לשמור על השקט ולא להפריע לתושבים.

סיור אוזניות (צילום: יח"צ)

עיריית צפת, המועצה הדתית ומרכז צעירים צפת ישיקו ביום חמישי הקרוב (5.9) את פסטיבל סליחות בסמטאות – תוכנית ראשונה מסוגה בצפת. במהלך כל יום חמישי בתקופת הסליחות (מראש חודש אלול ועד יום הכיפורים) וכן בליל אמירת הסליחות האחרון לפני יום כיפור, תתקיים פעילות לילית נרחבת בעיר העתיקה בצפת – עם מופעים מוסיקאליים, נגני רחוב שימוקמו באזורים בהם לא מתגוררים תושבים, פייטנים בבתי הכנסת, סיורים מודרכים בסמטאות הקסומות ואמירת סליחות בבתי הכנסת העתיקים בצפת. על פי התוכנית, הפסטיבל יימשך עד ערב יום כיפור ויכלול עשרות סיורים מודרכים מסוגים שונים וייחודיים, מופעים מוסיקאליים, אירועים בעסקים השונות, הרצאות ומספרי סיפורי צפת, ברחבי העיר העתיקה בצפת.

את סיור האוזניות ישיקו "ברוח צפת", באמצעות מדריך מוסמך ובליווי כ-60 אוזניות המקושרות באמצעות בלוטוס אל המדריך, יתקיימו סיורים מודרכים ומנגנים ייחודיים במטרה שלא להפריע לשכנים. מדובר בחידוש מרענן ומשמעותי שיאפשר חוויה קסומה ומהנה ללא כל הפרעה לסביבה. אגב, המשתתפים יוכלו ליהנות מהנגינה ודבריו של המדריך בעוצמת שמע משתנה בהתאם לרצונו של כל משתתף, וללא כל הפרעה לתושבים.

הפסטיבל יצא לדרך ביום חמישי (5.9) בשעה 21:30 בגן הקסום שבעיר העתיקה, שם יופיעו דוב ואיטה זילברמן. מיד לאחר מכן ייצאו מספר סיורים מודרכים – "לבנות ולהיבנות" – סיור המחבר בין ההיסטוריה להווה עם מסע במנהרות צפת מהמאה ה-16. מרכז אסנט יקיים סיור בסמטאות בהם חיו גדולי עולם הקבלה עם סיפור חייהם ומשמעות אמירת הסליחות. את הלילה יסיימו המשתתפים בתפילת סליחות החל מהשעה 00:15 בבתי הכנסת העתיקים של צפת – אבוהב, אבריץ והאר"י האשכנזי עם מיטב הפייטנים.

עד יום הכיפורים יתקיימו מגוון רחב של סיורים נוספים, בניהם: "ברוח צפת" יקיימו סיורים מנגנים ייחודיים באמצעות אוזניות, "בשביל הלב" יקיימו סיור המחבר בין הרגש לרוח צפת בנגינה וסיפורים, בית עבו יקיימו סיור מודרך שיסתיים במפגע מספרי סיפורים מוסיקלי, מרכז הקבלה של צפת יקיים סיורי רוחניות באתרי הקבלה, חיזיון אור קולי וקבלת פנים צפתית בבית בט"ו ועוד.

לפרטים והרשמה: http://slichot.i-visual.co.il

אודות ורד לרנר

אולי יעניין אותך גם?

ספרייה דיגיטלית

הסיפריה העירונית של קריית ביאליק פתחה בפני תושבי העיר השאלת ספרים דיגיטליים בימים של משבר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *