מעכשיו: משתלם לבנות על הגג

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה אישרה תוכנית להגדלת השטח המותר לתוספת בנייה על גגות מבני מגורים בקריות

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה אישרה תוכנית להגדלת השטח המותר לתוספת בנייה, על גגות מבני מגורים בקריות. את התכנית יזמה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות. התוכנית חלה על הערים השייכות לוועדה המקומית, קרית ביאליק, קרית מוצקין וקרית ים והיא משתרעת על שטח של כ- 18 אלף דונמים.

מי רוצה לבנות על הגג?
צילום: עצמי

על פי התוכנית החדשה, יהיה ניתן להגדיל את תוספת הבנייה על גגות מבני מגורים מ – 24 מ"ר ל – 40 מ"ר ליחידת דיור, כאשר 32 מ"ר מתוכם יהיה השטח העיקרי להגדלת יחידת הדיור ו – 8 מ"ר עבור הקמת המדרגות.

"נוכחנו לדעת שתוכנית הגגות הקודמת, שדיברה על 32 מ"ר ברוטו, למעשה לא נתנה מענה ראוי ולכן החלטנו ליזום את ההרחבה, כי עם ה-32 מ"ר כבר מקבלים ממש יחידת דיור, עם שני חדרים", הסביר יו"ר הוועדה המקומית יוסי אזריאל.

התוכנית הקודמת לא נתנה מענה. אזריאל
צילום: עצמי

לפני אישור התוכנית, הגישה רשות שדות התעופה התנגדות, שנדחתה על ידי ועדת משנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, בטענה, שהתוכנית לא משנה את גובה המבנים המאושר בתוכניות הקודמות, לכן לא נוצרות סכנות לבטיחות הטיסות כתוצאה מהשינוי.

ראש העיר אלי דוקורסקי בירך על אישור התוכנית והודה ליו"ר הוועדה המקומית תכנון ובנייה קריות יוסי אזריאל על קידום התכנית המטיבה עם בעלי הדירות, "התוכנית מאפשרת לשפר ולשדרג את הנכס ולמקסם את שטח הגג הקיים", אמר דוקורסקי.    

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *