מעלים הילוך

בקבוצת הכדורגל מכבי חיפה יתחילו השבוע להתייחס ברצינות גדולה יותר לנושא שחקני הרכש

קבוצת מכבי חיפה תתחיל השבוע להתעסק בנושא החם של העונה הבאה; שחקני הרכב. כרגע מבחינת השחקנים הזרים, ריינן, איטורה, וסומא סיימו חוזה וכמובן לא ימשיכו. אליסון דוס סאנטוס קיבל הודעה שהוא לא בתוכניות המקצועיות, אך הוא מחזיק בחוזה לעונה הבאה ולכן יתקיים עמו משא ומתן להתרת החוזה.

השחקן ג׳ורג׳ מנדג׳ק, שנתן עונה לא רעה, סיים את השאלתו וחזר אוטומטית לספארטה פראג הצ׳כית, כל הסיכויים שלא ימשיך לשחק במדי הקבוצה הירוקה. גם השחקן קרים פריי הטורקי סיים את השאלתו וחזר אוטומטית לבשאקשהיר הטורקית, רק שבמקרה שלו, למכבי חיפה שמורה אופציה עד ל-20 ביוני, כשכל התנאים נקבעו מבעוד מועד. הירוקים מנסים לצמצם את העלויות וצפויות התפתחויות בנושא השבוע.

ארנסט מאבוקה הוא השחקן היחיד בין הזרים שימשיך לשחק במדי הקבוצה הירוקה גם בשנה הבאה, לאחר שמכבי חיפה מימשה את האופציה בחוזה שלו לעונה נוספת.

סיים את השאלתו. קרים פריי
צילום: שלומי טובה

כפי שזה נראה כרגע, מכבי חיפה תצרף 4- 5 שחקנים זרים חדשים. מבחינת השחקנים הישראלים שון וייסמן וניקיטה רוקאביצה סיימו חוזים והוצע להם להמשיך גם בעונה הבאה. וייסמן המחזיק בדרכון אירופאי מחוזר על ידי מספר קבוצות אוסטריות, מה שגרם למכבי חיפה לשדרג את ההצעה, אך הוא עדיין מתלבט.
לאוסטרלי הוצע חוזה מופחת ממה שהשתכר בשלוש השנים האחרונות אך לשנתיים והוא עדיין לא השיב ומחפש אופציות מעבר לים.

הקבוצה תצטרך להחליט לגבי מעמדם של לא מעט שחקנים ביניהם: סאן מנחם, רמי גרשון, רועי קהת, מוחמד עוואד והמושאלים עמית זנטי, שי בן דוד, איתן וולבלום ואופיר מזרחי.

מכבי חיפה תהיה חייבת לחזק את עצמה בחלוץ, בשחקני אגף, בקשר התקפי, בקשר אחורי, בבלם ובמגן שמאלי, כשגם עמדת השוער פתוחה. מגעים ראשוניים התקיימו עם טאלב טוואטחה ואנשי הקבוצה אף נפגשו עם אביו של השחקן, בפגישה שהוגדרה חיובית מאוד. נראה שהשחקן ינסה למצות את עצמו באירופה ואם לא, יחזור ללבוש ירוק. יש לציין שטוואטחה חזר לשתף פעולה עם הסוכנת ויקי ואקנין, איתה היה בנתק למספר חודשים והיא מנסה עבורו אופציות בעיקר בטורקיה.

לא ברור אם ישאר. ניקיטה רוקאביצה
צילום: שלומי טובה

במכבי חיפה מעוניינים גם בקשר מכבי נתניה עלי מוחמד ולא מן הנמנע שתתקיים עסקת טרייד בין המועדונים, כאשר השמות שעלו מהצד הירוק הם של רועי קהת ואופיר מזרחי, בתוספת לכסף שתקבל הקבוצה מעיר היהלומים.

יש לציין כי המועדון החתים שחקנים זרים צעירים כמו המגן השמאלי הניגרי אוטין ושחקן הקו הגמבי טוראי ולא מן הנמנע שבמידה והקבוצה לא תמצא שחקנים בעמדות האלה הם בהחלט יילקחו בחשבון.

שחקן נוסף שהוחתם כבר בעונה הקודמת הוא מלך השערים של הליגה הלאומית החלוץ גיל יצחק, שהמהלכים הקרובים יקבעו אף את עתידו אם יישאר יושאל או יעבור בטרייד לקבוצה אחרת.

קיץ מעניין ביותר צפוי לקבוצה בירוק, קיץ שמגיע לשעת השיא החל מהשבוע, כשהקבוצה לפני תחילת האימונים, לפני יציאה למחנה אימונים בחול ולפני ההגרלות בסיבוב הראשון והשני של מוקדמות הליגה האירופאית.

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *