מצטייני צה"ל מחיפה וקרית חיים

לכבוד יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל, התקיים בפיקוד דרום טכס מצטיינים ובין המצטיינים תושב חיפה, רס"ן יבגני חריפונוב, מפקד מגמת האימונים בחטיבת הנח"ל.

בתחילת דרכו עשה חריפונוב שנת שירות בארגון "מעשה" ולאחר מכן עבד בבת ספר "ברנקובייס" וביים סרט קולנוע אשר נקרא "מלאכים בלי כנפיים", הסרט אף הגיע לערוץ 2 .

על ההצטיינות שקיבל הוא מספר: "אני לא יודע להגיד למה קיבלתי את ההצטיינות, אבל אני בנאדם שתמיד מחפש את ההקרבה ואת הרצון להשקיע מעבר. אלו ערכים שצריך שיהיו בצבא". הוא ממשיך ומספר על חוויה שזכורה לו מהשירות: "אחת החוויות המדהימות ביותר שעברתי היא מסוף שבוע המלחמה לפלוגה שלו בקורס מכים כאשר הייתי מפקד פלוגת מכים בנח"ל בתפקידי הקודם. אחרי שבוע ללא שינה, החלטתי לעשות לחיילים שלי תרגיל פלוגתי בהפתעה, למרות שחשבו שהשבוע לחימה נגמר. הפלוגה במקום להיות שבורה ועייפה הפגינה מצוינות ומשימתיות והייתה מלאה ברוח לחימה למרות העייפות. זה דבר שריגש אותו ויהיה זכור לי כאחד הרגעים המיוחדים בצבא. אנשים שיודעים כקבוצה להתגבר על כל מכשול".

חריפונוב לא רצה להתגייס לקרבי ושבוע לפני הגיוס היה לו תור לקב"ן ורק בזכות הרצון שלו להוכיח לעצמו ולאנשים שזלזלו בו שהוא מסוגל בסופו של דבר להתגייס ולהצליח בכל מה שהוא עושה.

יבגני ממשיך ואומר: "זה ישמע קלישאתי אבל הסטיגמה נכונה, האנשים הטובים והאיכותיים ביותר שאני יכולתי לתאר נמצאים פה. ההתנהגות, הקשר בין אדם לאדם לא משנה מאיזה גדוד כולם פשוט אנשים טובים". אני מאוד מאמין בצבא דורש, מקצועי וייסודי שיורד לפרטים ולא מוותר לעצמו, זה הצבא שאני מאמין בו אבל לצד זה אני מאמין שהחיילים זה קודם כל הדבר הכי חשוב ומי שרוצה להצליח בצבא צריך להשקיע ולהקריב למענם ולאהוב אותם כאילו הם ילדיו"

גם בחטיבת 7 התקיים טכס מצטיינים ואחד מהם הוא סמל זיו בן יאיר מקרית חיים, שמשרת כסמל מחלקה אוה"ד 5.

זיו בן יאיר, מצטיין בחטיבה 7. צילום: דו"צ

על שירותו הצבאי עד כה מספר בן יאיר: "התגייסתי בנובמבר 2017 לחיל השריון, בהתחלה לא רציתי להגיע לחיל הזה, אלא לחיל רגלי, ואפילו חשבתי לסרב. אחרי שהסבירו לי ששריון זה לא רק טנקים אלא שיש בו גם יחידות של חיל רגלים, החלטתי לא לסרב ולהתגייס ולעשות מה שצריך כדי להגיע ליחידה שאני נמצא בה. עברתי טירונות ואימון מתקדם, ישר אחרי זה יצאתי לקורס מ"כים ואז להכנה לבה"ד 1, אך לבסוף החלטתי לחתום ויתור כי הרגשתי שזה מעט מוקדם לי מידי. בסוף הגעתי לגדוד 82, התחלתי תפקיד של מ"כ ואחרי מחזור אחד התקדמתי לתפקיד אוות אני ממלא כיום- סמל במחלקת א"והד 5".

בן יאיר עבר חוויה אשר הוא מגדיר כאחד הרגעים המשמעותיים בשירותו: "לפני בערך חודש, באמצע נופש מבצעי, הוקפצנו לשטחי הכינוס סמוך לרצועת עזה. זאת הייתה חוויה שלפי דעתי כל לוחם צריך לעבור במהלך שירותו. זה היה אתגר גדול עבורי, גם כי זו הייתה חוויה מאוד אינטנסיבית וכמובן שגם בפן המנטלי במיוחד כדמות פיקודית, במחלקה שאתה יודע שבכוננות כניסה לעזה בכל רגע. למרות שלא נכנסנו בסוף, המורל והמוטיבציה לא ירדה. להפך, היא הוגברה, והרצון לקחת חלק במבצע הבא בראשנו". על קבלת תעודת ההצטיינות הוא מספר: "זה מחמיא מאוד לקבל הצטיינות. זה נותן המון כוח ומוטיבציה להמשך וגם כהסתכלות אחורה על דברים שעשית וזה מעורר בך השראה ונכונות לביצועים הבאים".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

הפתרונות הדיגיטליים שישדרגו לכם את היום־יום

בני האדם המציאו לאורך ההיסטוריה אין־ספור המצאות מדהימות שכל מטרתן הייתה לשפר את איכות חיינו. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *