מצילים חיים

עיריית חיפה בשיתוף מערך כבאות חיפה, יוצאת במבצע התקנת גלאי עשן מצילי חיים בבתים של משפחות המטופלות באגף הרווחה

בשנים האחרונות אנו עדים למקרים רבים של שריפות בדירות מגורים, ביניהן כאלו בהן מתגוררים אזרחים ותיקים או אנשים עם מוגבלויות, הנגמרות בפציעות גופניות, נזקים כבדים לרכוש ובמקרים קיצוניים אף במוות.

בית משפחת אסולין בשכונת נווה פז, היום
צילום: עיריית חיפה

על מנת למנוע את השריפות הללו, יחל במהלך החודשים הקרובים מבצע במהלכו יותקנו גלאי עשן בדירות מטופלי אגף הרווחה, העומדים בקריטריונים וזאת על פי רשימה שהוכנה על ידם. לטובת המבצע רכשה עיריית חיפה מאות גלאי עשן, אותם יתקינו צוות כבאים מתחנת חיפה, אליהם יתלוו עובדי אגף הרווחה.
גלאי העשן הוכחו כגורם בעל משמעות אדירה בעת אירוע שריפה. הגלאי מעניק התראה בשלב מוקדם ומאפשר מתן מענה או זמן מילוט יקר בשלביו הראשונים של האירוע.

המבצע יתחיל בשכונת חטיבת כרמלי, נווה פז וימשיך לשכונות נווה דוד, קרית אליעזר, הדר, קרית חיים מערבית וכתובות נוספות המצויות בידי אגף הרווחה. "השריפות להן היינו עדים בתקופה האחרונה הביאו אותי למסקנה שחייבים למצוא פתרון מהיר שימנע אסונות עתידיים", אמרה ראש העיר עינת קליש רותם. "אני מודה למערך כבאות חיפה אשר בשיתוף עם עיריית חיפה יתקין את הגלאים ויעזור לנו לסייע לתושבים"

מפקד תחנת כיבוי אש חיפה חזי לוי: "במסגרת הגברת הבטיחות לאוכלוסיה אנו רוצים להגביר את המודעות והאחריות האישית של הדייר לביתו ולכן יזמנו יחד עם עיריית חיפה חשיפה של האוכלוסייה לחשיבות גלאי העשן שהינו רכיב זול ומציל חיים. אני מברך את עירית חיפה על שיתוף הפעולה וקורא לרשויות נוספות להצטרף ולאמץ את הפרויקט הנ"ל למען בטיחות הציבור".

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *