מקצוע לחיים

בר לייבוביץ' מקרית ביאליק הוא בוגר התוכנית החדשה של צה"ל, המכינה את הלוחמים לחיים אזרחיים ושולחת אותם לקורס בודקי תוכנה

צה"ל דואג לכם: הצבא פתח בפרויקט, במסגרתו עוברים לוחמים לפני שחרור, קורס של בודקי תוכנה, המעניק להם מקצוע לאזרחות. מדובר בקורס ייחודי של אגף התקשוב וההגנה בסייבר, שמתקיים בבית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר ונמשך כחודשיים וחצי. הקורס הראשון מסוגו, ששימש כפיילוט לקורסים הבאים, מיועד לחיילים מהמערך הלוחם מזרוע היבשה, שריון, זרועות הים והאוויר וזכו לקחת חלק בקורס שמיועד להעניק להם מקצוע אזרחי.

סמ"ר בר לייבוביץ'. צילום: דו"צ

אחד ממסיימי הקורס הראשון הוא בר לייבוביץ' (21) מקרית ביאליק, ששירת כנווט קרב בספינת טילים והיה אחראי על מערכות הגילוי, הקשר והניווט שלה. לייבוביץ' שהרחיב את לימודי מדעי המחשב בהיותו תלמיד תיכון אמר: "בשירות הצבאי רציתי לעשות משהו משמעותי והקורס הזה בא לי מהשמיים, יש לי תוכניות לעסוק בתחום. זה יכול לתרום המון העתיד ופותח עוד המון תחומים כי לומדים גם נושאים נוספים".

הרעיון נבע מתוך הוקרה ללוחמים ולתרומה שלהם לביטחון המדינה. מטרתו לתת להם את ההזדמנות לרכוש מקצוע רגע לפני השחרור ובכך לפתוח בפניהם דלתות נוספות עם יציאתם לאזרחות. לתוכנית התקבלו כעשרה לוחמים מהיחידות השונות שהביעו התעניינות בנושא והיו בעלי ידע בסיסי בתחומים כמו מתמטיקה ואנגלית. במהלך הקורס למדו הלוחמים את מקצוע ה-QA, בדיקת התוכנה ולפי הצלחת הקורס הראשון שוקלים כעת להגדיל את מספר המשתפים בקורסים הבאים.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *