משרד הבריאות הוציא צו הפסקה מנהלי לאולמי הקאלה

בעקבות ביקורות שנעשו במקום, בהן נמצאו ליקויים, הוחלט להוציא צו הפסקה מינהלי לפעילות האולם, אך בשיחה עם בעלי האולם, התחייבו לתקן את הליקויים עד מחר והצו יבוטל

סגן רופא המחוז במשרד הבריאות הוציא היום צו הפסקה לאולם האירועים, לאחר ביקורות שנעשו במקום, על ידי מפקחת לשכת הבריאות המחוזית בחיפה והווטרינר המחוזי. על פי המכתב שהוצא לבעלי האולם, בביקורות אלה נמצא מצב תברואתי ותפעולי ירוד וליקויים חמורים המסכנים את בריאות הציבור. "הליקויים המשמעותיים שנמצאו, אשר בגללם אני מוציא את צו הפסקה מינהלי, הם מצב תברואי ירוד במבנה ובציוד וטיפול לקוי במזון ובאחסנתו", כתב סגן רופא המחוז ד"ר יהונתן דובנוב.

אפשר להמשיך את פעילות האולם ללא המטבח. חתונה בקאלה
צילום: עצמי

לאחר שהתקיימה ביקורת בסוף חודש אוגוסט באולם, קיים ד"ר דובנוב שימוע לבעלי האולם, שם החליט להשהות את הוצאת הצו הפסקה מינהלי, עד לקבלת תוצאות ביקורת חוזרת, אולם השבוע, בעקבות ביקורת חוזרת, החליט להוציא את הצו אל הפועל.

"בשל ממצאי הביקורת החוזרת, אשר מצביעים על מצב התברואי הירוד, המשך הטיפול הלקוי במזון, אי הצגת נהלי עבודה והתעלמות מוחלות מדרישתנו אשר מסכנות את בריאות הציבור, החלטתי להוציא את צו ההפסקה", כתב ד"ר דובנוב.

למרות זאת, החליט ד"ר דובנוב לבוא לקראת בעלי האולם, ולקח בחשבון שהאולם הווה מקור הכנסה מחד, אך גם נקבעו בו אירועים מראש. "נוכח מהות העסק והאפשרות הסבירה שאמורים להתקיים אירועי שמחות באולם בימים אלו, ועל מנת לאזן בין שמירה על בריאות הציבור מחד ופגיעה במזמיני אירועים מאידך, הצו יכנס לתוקפו רק בתאריך 4.9.2019, על מנת לתת פרק זמן של התארגנות לקיום אחר הצו. ניתן יהיה להתקשר עם קייטרינג בעל רישיון יצור בתוקף, אשר יספק את מנות המזון לאירועים. בכפוף לקבלת אישור משרדנו מראש, נול לאשר ביטול חלקי של הצו על דרך של הפעלת אולמי השמחות בלבד, ללא הפעלת המטבח המבשל, זאת עד לתיקון הליקויים במטבח ומניעת הסכנה לבריאות הציבור".

בעלי הקאלה מסרו בתגובה: "אולמי הקאלה פועלים מזה כ-15 שנים, ללא דופי וללא עוררין כמתחם האירועים הגדול והמצליח ביותר בצפון, תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל הקריטריונים, בהם רמת האוכל, הניקיון, השירות והמקצועיות. אלפים רבים של זוגות ערכו את אירועיהם במתחם הקאלה והביעו שביעות רצון מרבית מתפקוד המתחם כולו.
" בנוגע לצו המניעה אשר הוצא כנגד המתחם בשעות האחרונות, לאחר שיחה עם המפקח המחוזי של בריאות הסביבה – יתוקנו הליקויים כבר מחר ומאידך יבוטל הצו לאלתר. הליקויים כביכול שדווחו הינם ליקויים בתחזוקת המבנה החיצוני ואינם ליקויים במזון. אנו רוצים להרגיע את כל הזוגות, כל האירועים אשר נקבעו להיערך בקאלה – אכן ייערכו בקאלה".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

יועץ פיננסי בחיפה

בניית אסטרטגיית פעולה עסקית מצליחה

ניהול פיננסי יעיל הוא המפתח להצלחה של העסק, ולעיתים קרובות דורש ידע מתקדם בנושא. המציאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *