משרד הבריאות קבע: מחלקת הפגייה במרכז הרפואי בני ציון היא פגייה מצטיינת עם ציון 100

הפגייה של בני ציון זכתה בתואר כפול פגייה מצטיינת מבין מרכזי העל הרפואיים בישראל וגם הפגייה עם השיפור הגדול ביותר בגובה של 24.63% במדדי האיכות שונים

במטרה לבחור את המחלקה המצטיינת, בחן משרד הבריאות את המחלקות השונות על פי מדדי איכות ובהם: אנשי מקצוע המועסקים, אחים ואחיות שעברו הסמכה על בסיסית בטיפול נמרץ ביילוד, מרחק בין המיטות, חדר הכנת תרופות ותמיסות, חדרי בידוד וחדרי הורים, קיום קורסי החייאה לצוות ולהורי הפגים, הזנה בחלב אם, מעקב על הטמפרטורה במטרה למנוע תת חום, וירידה בשיעור הזיהומים הנרכשים.

מחלקת טיפול נמרץ בילוד (פגייה) במרכז הרפואי "בני ציון" בנויה משני אגפים הכוללים חדר טיפול נמרץ אשר מכיל 10מיטות וחדר המשך טיפול שיכול להכיל 14-16 מיטות. צוות הפגייה כולל רופאים מתמחים ממחלקת ילדים וארבעה רופאים בכירים שעובדים באופן קבוע בפגיה ומחלקת ילודים. צוות סיעודי הכולל 30 אחיות בוגרות קורס "טיפול נמרץ פגים וילודים". בפגייה מועסקים שתי פיזיותרפיסטיות, דיאטנית, טכנאי הנשמה, עובדת סוציאלית, מזכירה ושתי כוחות עזר ומתנדבות.

צוות הפגייה בבני ציון.
צילום: רמי זרנגר


בפגייה במרכז הרפואי בני ציון מבוצעים ניתוחים על ידי צוות כירורגית ילדים בראשותה של דר לילי היערי  בסמוך למיטת הפג, כמו גם בדיקות אבחון ומעקב, כגון: בדיקה על קולית של חדרי המח, אקו לב, אולטרסאונד כליות ואברי הבטן וצילומי רנטגן, בדיקות שמיעה (סינון), עיניים, בדיקת אורתופד וזאת מבלי צורך לסכן ולהוציא את הפגים אל מחוץ לפגייה.
ייחודיות נוספת של הפגייה היא חדר הנקה שמאובזר בציוד מתקדם. בנוסף לכך המחלקה כוללת צוות של יועצות הנקה עם התמחות ייחודית בהנקת פגים הזמין בכל המשמרות.

המטרה  שבה דוגלת המחלקה במרכז הרפואי בני ציון היא טיפול המשלב את המשפחה. לדברי מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילוד (פגייה) פרופ' בדר, "אנו מעודדים את ההורים לקחת חלק פעיל בטיפול בתינוק בזמן שהותו אצלנו. האחיות שלנו מבינות את הצרכים הרפואיים המיוחדים של התינוקות ויש ביכולתן להדריך את ההורים איך לטפל בתינוק בדרך הטובה ביותר."

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אוהד הוכמןברך את מנהל הפגייה והצוות,"אנו מקפידים על כללי זהירות ובטיחות המאפשרים מתן טיפול איכותי ויעיל לרווחת הפג, ההורים והצוות. המחלקה שלנו משתדלת לשמור על אחוז נמוך במיוחד של זיהומים נרכשים, נתונים אשר מצביעים על רמת טיפול מצוינת בפגים ובילודים במחלקה, תוצאות הבקרה מהווים מקור גאווה לביה"ח שלנו. מדובר בהישג חסר תקדים שהוא מקור גאווה גדול לכולנו. כוח הרצון, האמונה וההשקעה הבלתי פוסקת של צוותי הפגייה מוכיחים את עצמם בכל פעם מחדש. הציונים מעידים על שיפורים משמעותיים, כאשר השיפור הוא תוצר של עבודה ממוקדת החל מתחום חוויית המטופל וכלה בשיפור מיומנויות של הצוותים ונותני השירות, ועל כך תודתי הגדולה".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *