משרד הבריאות: רמב"ם בית החולים המצטיין במניעת זיהומים

בית החולים רמב"ם נבחר למצטיין במניעת זיהומים בשוואה לבתי החולים הגדולים, ובכך טיפס בית החולי מהמקום האחרון למקום הראשון בטבלה

דו"ח משרד הבריאות קבע: בהשוואה בין בתי-החולים הגדולים, מעל ל-700 מיטות אשפוז, רמב"ם הוא בית החולים המצטיין במניעת הזיהומים, כך עולה מנתוני מדדי האיכות שפרסם המשרד לפני ימים אחדים. מדובר בהישג במיוחד עבור רמב"ם, אשר בתוך שנתיים בלבד ביצע מהפך בתחום וטיפס בדירוג מהמקום האחרון למקום הראשון בטבלה. 

לאחרונה, פגיית רמב"ם קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר בבקרה של משרד הבריאות שדירגה את כלל הפגיות בישראל. על פי דירוג משרד הבריאות, פגיית רמב"ם עומדת בראש רשימת הפגיות המצטיינות לשנת 2019 בהתאם לציוני בקרת המשרד בין מרכזי העל הרפואיים. ובנוסף, הפגייה של רמב"ם היא אחת משתי פגיות שגם רשמו את השיפור הגדול ביותר בין שנת 2018 ל-2019. 

התוכנית למניעת זיהומים של משרד הבריאות הינה אחד הפרויקטים החשובים שהחלו לפעול בשנים האחרונות, והיא מבוססת על דרישות לפעולה וקריטריונים לביצוע. על מנת לקדם את הנושא, מחלק משרד הבריאות תמריצים בסדרי גודל של עשרות מיליוני שקלים לבתי החולים במטרה לצמצם את היקף הזיהומים. בתי החולים נמדדים על פי הישגיהם במדדים שונים, 28 במספר, ביניהם: תשתית ארגונית ומקצועית, ניטור והדרכות בנושאי היגיינת ידיים וניקיון, תשתיות תומכות מניעת זיהומים, תהליכי אבחון זיהומים, ניטור זיהומים, ניהול שימוש באנטיביוטיקה, חיסוני העובדים ועוד.

צילום: פיוטר פליטר
כך בודקים שהידיים נקיות ברמב"ם
צילום: פיוטר פליטר

הקריה הרפואית רמב"ם, מרכז על לטיפול בטראומה של הצפון ואחד מבתי החולים הגדולים בישראל, זכה בעבר לציונים נמוכים בדירוג בתי החולים המזהמים, בין היתר בשל מורכבות היכולת ליישם את תהליכי מניעת הזיהומים בבית חולים המרכז את המקרים הקשים לטיפול באזור הצפון, בהיקף כה גדול. אולם, בתוך שנתיים ולאחר השקעת מאמצים ומשאבים רבים, השנה כאמור נמדד שיפור אדיר בהישגי בית החולים בכל הקטגוריות הנמדדות, זאת ביחס לשנה הקודמת, כאשר נכון לשנת 2019 עמד ציונו של המרכז הרפואי על 81.8. מדובר בציון הגבוה ביותר בקבוצת הייחוס (בתי חולים הגדולים, מעל 700 מיטות אשפוז), אשר הופך את רמב"ם לבית חולים המצטיין בארץ.

"מדובר במבצע שלו שותפים רבים", אומר מנהל רמב"ם ד"ר מיקי הלברטל, "מהצוותים הרפואיים והסיעודיים האמונים על נושאי הזיהומים, דרך הצוותים שהיו אמונים על הטמעת השינויים במערכת וכלה בכלל עובדי הסקטורים השונים בבית החולים האמונים על טיפול בבאי רמב"ם והקפדה על יישום המהלכים למניעת זיהומים. מדובר במאמץ משותף, שתלוי אך ורק בנו והוא נעשה בראש ובראשונה למען המטופלים שלנו. זה בידיים של כולנו, תרתי משמע, ואני גאה בכל אחד ואחת מהשותפים למהלך". 

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *