מתכוננים לבית״ר, ניתוח מקצועי

מכבי חיפה מתכוננת למשחק מול בית״ר ירושלים, בראשון 20:15 באצטדיון סמי עופר מלא לראשונה העונה.

אוהדי מכבי חיפה ימלאו את סמי עופר. צילום, שלומי טובה.


בית״ר ירושלים תגיע מעודדת לאחר רצף מרשים של ארבעה נצחונות רצופים בהם לא ספגה הקבוצה שער והבקיעה עשרה מנגד. אבל בית״ר תחסר את השחקן הכי משמעותי שלה עד כה, גדי קינדה, שאחראי על יותר משליש משערי הקבוצה ועל מעל 30% איומים למסגרת . מי שיחליף אותו יהיה כנראה פרדי פלומה שלא פתח טוב את העונה ולמעשה לא תרם כלום בצד ההתקפי של בית״ר.
מי שמניעים את הקבוצה הם דן איינבינדר ובעיקר עלי מוחמד, כאשר תמיר עדי לצידם משחק יותר מאחור והוא למעשה מתפקד על תקן האיש למשימות מיוחדות (יקח אישית את צ׳רון שרי).
לכן מרקו בלבול יהיה חייב לעבות את הקישור בקשר אמצע נוסף שיעזור לנטע לביא בסגירות כאשר הכדור עובר לרגלים הירושלמיות. זה נשמע ונראה אמנם פחות סקסי אבל מהלך כזה יגרום לבלימת הקישור הבית״רי, ולמעשה לעיקור משחק ההתקפה שלהם.
הכנסתו של ז׳יאנדו פוקס, כחלק השמאלי של שלישיית הקישור, תצר גם את צעדיו של השחקן השני הכי מסוכן בביתר, המגן הימני הצרפתי אנטואן קונטה, כאשר בית״ר תוקפת בממוצע כ-45% מהצד שלו, אבל גם בצד ההגנתי הוא לא רע בכלל, ותעזור לסאן מנחם להתקיף ולצאת במהירות קדימה כאשר בית״ר או קונטה עצמו יאבדו את הכדור.
הצד השמאלי של ביתר הוא חלש ביותר במיוחד בצד ההתקפי. המגן השמאלי מקסים גרצ׳קין כמעט ולא בונה התקפות מצד אחד ( ביצע דריבל אחד מוצלח בלבד מתוך תשעה נסיונות ) לעומת המגן שיהיה מולו, ארנסט מאבוקה ( ביצע 14 דריבלים מוצלחים מתוך 26 נסיונות). המגן הבית״רי גם מאבד כמעט שני כדורים למשחק בחצי שלו לעומת מאבוקה שלא מאבד כמעט בכלל, ואם יקבל את התמיכה הרצויה מחזיזה או משרי, אפשר יהיה להכות בבית״ר מהצד הימני של מכבי חיפה שמסיימת מהצד הזה 16% באיום לשער מסך ההתקפות.
עיבוי הקישור הירוק יגרום גם לצ׳רון שרי להיות חופשי יותר, וליובל אשכנזי לעלות קדימה ללא חשש כדי לתמוך בהתקפות מצד אחד, ולסגירת עלי מוחמד ודן איינבינדר מהצד השני. כאשר בית״ר שיחקה מול מכבי תל אביב, עלה ולדאן איביץ׳, מאמן מכבי תל אביב עם שלישיית קישור חזקה. ברגע שהשער הראשון הובקע, יצאו שחקני בית״ר מהעמדות כדי להשוות אך ספגו שלושה שערים נוספים תוך 18 דקות.
זאת צריכה להיות תכנית המשחק של מרקו בלבול בראשון הקרוב.

שחקן כלבו, יובל אשכנזי. צילום, שלומי טובה

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *