מתרגשת ברמות של כלה

כחודש לפני שהיא מתחתנת, עוצרת מעיין פטיטו לרגע את הטירוף היומיומי ויושבת לשיחה על החיים. כוהנת הטרמפופיט שכבר מזמן הפכה לאייקון אחר, מספרת על ההתרגשות המצמררת לקראת החתונה, על אהבת חייה שמצליח להכיל אותה ועל הצילומים לתוכנית חדשה על חייה, שיתחילו בערב החתונה. סרט מהחיים

בעוד כחודש תעמוד מעיין פטיטו מתחת לחופה ותינשא לעומרי בן גיגי. למרות שזו חתונתה השניה, זה אחרת, היא מתרגשת ברמות שאפילו לה, קשה להסביר. כוהנת הכושר והטרמפולינות, שהצליחה להעיף את מטרופולין חיפה באנרגיות המטורפות שלה, כבר מזמן הפכה לאייקון בכל הקשור להנחיית אירועים. היא נעה מפרויקט לפרויקט ולא עוצרת, כי אז ישעמם לה ובפעם האחרונה שזה קרה, היא נסחפה לשבור את שיא גינס.

השאלה הראשונה שאני שואלת אותה, היא עד כמה היא מתרגשת. זה ברור לי שחודש לפני המאורע היא עסוקה עד מעל לראש בהפקת חייה וכמו שאני מכירה אותה, היא מכינה כמה הפתעות.

פרפרים בבטן. עומרי בן גיגי ומעיין פטיטו
צילום: וויו צלמים

"זו פעם ראשונה שאני באמת מתרגשת", היא אומרת מיד, "כל היום יש לי פרפרים בבטן, פתאום אני קולטת שאני עומדת להתחתן. נכון שהתחתנתי פעם אחת אבל אולי אז הייתי ילדה מדי ולא הבנתי את המשמעות. אני לא מצליחה להסביר כמה אני מתרגשת, זה ברמה של צמרמורות כל היום, התרגשות מדהימה".

פטיטו(30) עשתה דרך ארוכה מאז הייתה הילדה הקטנה שגדלה בחיפה. הוריה התגרשו כשהייתה ילדה וכשמלאו לה עשר, אביה עזב את הארץ לאוסטרליה והתחתן בשנית. רק לפני כמה שנים חזר לישראל, אחרי שהתגרש מאשתו הראשונה.

"במשך שנים לא דיברתי איתו, שמרתי לו טינה שעזב אותי. הוא טס לאוסטרליה והתחתן כאילו כלום לא קרה, לא קיבלתי את זה. לא הגעתי לחתונה, למרות שהאחים שלי ושאר המשפחה נסעו. במשך כמה שנים לא דיברתי איתו. כשהייתי בת 17 הוא צלצל וביקש ממני לבוא לאוסטרליה, קנה לי כרטיס. לפני צבא טסתי לחצי שנה לאוסטרליה, שם השלמנו פערים ושם התהדק הקשר. לפני כמה שנים הוא חזר והוא חי את החיים שלו פה, לצדנו".

קצת לפני שהוריה התגרשו, אמה גילתה בה את כישרון הריקוד ושלחה אותה בגיל שש לסטודיו לריקוד. היא רקדה כמעט כל חייה אצל אדית זאגה במרכז הכרמל וכשהגיעה לחטיבת הביניים, נהגה להתגנב בבקרים ובמקום לבית הספר הייתה הולכת לסטודיו ורוקדת עד הלילה. בגיל 16 זכתה לספונסר הראשון שלה, משה בן קיקי, שלקח אותה תחת חסותו וקידם את השתתפותה בתחרויות ריקוד מאוד גדולות.

כמו כוכב. מעיין פטיטו
צילום: רגב בן דוד

כשהייתה בת 17 בן קיקי, יחד עם אביה, פתחו לה סטודיו להיפ הופ ופאנקי ג'אז בשכונת הדר בחיפה. היא עבדה והסטודיו פרח, אבל הגיעה תקופת הצבא והיא נאלצה לסגור את הסטודיו ולהתגייס לצבא. היא יצאה לקורס מדריכות כושר ושירתה בחיל הים בשכונת בת גלים בחיפה. במקביל החלה לרקוד עם סיון קסטיאל בן ציון, באירועים.

אחרי הצבא, ביקש ממנה אחיה אלון המתגורר בקנדה, להגיע ולעבוד אצלו כמה חודשים בחנות. "כשהייתי בקנדה, החלטתי יום אחד ללכת למכון כושר וראיתי ספורט על טרמפולינות. נרשמתי ונכנסתי לאימון ומהרגע שעליתי לטרמפולינה, התאהבתי. עוד לא חשבתי בכלל לעשות קורס למאמני כושר בארץ, אבל אמרתי לעצמי שאני חייבת להביא את האימון הזה לארץ. אחי בדק לי על הטרמפו פיט בקנדה ונרשמתי לקורס מאמני טרמפו פיט בינלאומי והבנתי שזה הספורט של הסלב".

היא חזרה לישראל והחליטה להירשם ללימודי קורס מאמני כושר בווינגייט. במקביל החליטה לעשות הכל כדי להביא את הטרמפו פיט לישראל. היא הצליחה להגיע לחברה בגרמניה וייבאה 6 טרמפולינות לישראל.

היא פתחה קבוצות לטרמפו פיט בקריות ובחיפה ולאט לאט הפכה לאייקון בעולם הכושר החיפאי, מה גם שהיא מחזיקה בהסכם בלעדיות עם החברה הגרמנית שמייצרת את הטרמפולינות.

יום אחד התארחה בתוכנית של דניאל ציוני ברדיו חיפה ובמובן מסוים, חייה השתנו. "דני נישליס התלהב ממה שהוא ראה, אמר לי שאסיים את התוכנית אבוא אליו למשרד. כשהגעתי הוא אמר לי שאני כמו כוכב, שאם לא ישלפו אותי בזמן הרכבת תיסע. בדיוק הרדיו חתם על חוזה עם ערוץ 24 והוא הכניס אותי להיות צמד עם דניאל בתוכנית 'בא בסטייל'. ככה לאט לאט הגיעו הנחיות עיר הנוער, ימי העצמאות, ימי חברות, ימי סטודנט, ככה נכנסתי לנישה. היום, דניאל ואני צמד, גם מבחינת הנחייה וגם מבחינת הרדיו".

אי אפשר להסביר את האנרגיות של פטיטו, הוא מאלה שלא מסוגלות לשבת דקה ואם משעמם לה, עדיף שתתרחקו. "אם משעמם לי אז אוי ואבוי", היא אומרת, "בדיוק ככה נולד שיא גינס, כי אמרתי שמשעמם לי ואז התחילה חשיבה על זה שאני רוצה לעשות משהו מטורף, ואז עלה הרעיון לשיא גינס עולמי. אחרי שכבר היה קונספט, פנו אלי מתוכנית טלוויזיה, שצעדה איתי כל הדרך וגם בה חשפו. נהניתי לעשות טלוויזיה".

כחלק מהעולם החדש אליו נשאבה, רק לפני חודש הצטלמה לפרסומת למעדן החלבון גו של תנובה, במהלכה דיברה על שיא הגינס ששברה לפני שנה בדיוק ומטרותיה כמאמנת כושר. אתמול, יום חמישי, יצאה הפרסומת לאוויר העולם.

זה בדיוק הזמן לשאול את פטיטו מה היא הכי אוהבת מבין עיסוקיה הרבים, את הטלוויזיה, הרדיו, או הנחיית אירועים המוניים. "אני פחות מתחברת לרדיו, כי שם אני לא יכולה להביע מי אני, מאוד סגורה, אני לא מצליחה להוציא את מעיין המשוגעת. יש עלי אוזניות ומיקרופון ואני מרגישה שאני מדברת לעצמי. מול מצלמה זה אחרת מבחינתי, מצלמים אותי יש אנשים ואנרגיות על הסט, אני מדברת אליהם. ברדיו את מדברת ונכון ששומעים אותך מלא אנשים, אבל את מרגישה שאת לבד. על הבמה, מול אנשים, כשנותנים לי את המיקרופון של הרדיו ואת האנשים מולי כמו בטלוויזיה, זה מוציא ממני הכי טוב. על הבמה הכי נוח לי, אני צריכה לראות ושיראו אותי ואז זה יוצא ממני. אני עומדת, תמיד, על 13 סנטימטרים של עקבים וטורקת את הרגליים כמה שעות ולא רואה את זה. ביום העצמאות האחרון, דניאל ואני הנחינו את צובחוץ באח"י אילת ויוסי ג'מאל השתגע איך אני עומדת על עקבים כאלה ולא מפסיקה לטרוק את הרגליים על הבמה. היה איזה זמר שאיחר בעשרים דקות והיינו צריכים להחזיק את הקהל, ואני עם העקבים, מוזיקה מטורפת ואני קופצת כמו על טרמפולינה. אני מתה על זה. גם חתונה, אומרים לי לקחת נעליים להחלפה כי יכאבו לי הרגלים, אבל אל תדאגו, אבוא עם 13 סנטימטרים ואצא משם עליהם".

עם העקבים, קופצת כמו על טרמפולינה. פטיטו עם דניאל ציוני בצובחוץ
צילום: עצמי

את בן גיגי הכירה ביום העצמאות בשנה שעברה, על אותה במה באח"י אילת בקרית חיים. "עומרי משרת בקבע במג"ב והוא היה אחד המג"בניקים שאבטחו את הבמה, הוא העלה את עומר אדם אל הבמה ולא הפסיק לנעוץ בי מבטים. לא הורדנו את העיניים אחד מהשניה. למחרת הוא עשה לי עוקב באינסטגרם, אבל אמרתי שאין לי סבלנות למשחקים ושלחתי לו הודעה. אחרי כמה ימים יצאנו לדייט ואחרי עוד שמונה חודשים הוא הציע נישואים. כשתכירי אותו תגידי שיש פה טעות, כי הוא ההיפך הגמור ממני. הוא שקט, כמעט לא מדבר, אבל הוא מאזן אותי בצורה מושלמת, בול מה שאני צריכה. הוא מאוד תומך ומאוד נמצא שם בשבילי. הוא כן נבהל מכל העשייה שלי בשנתיים האחרונות אבל הוא יודע להכיל אותי ואת כל העשייה הזאת. הוא יודע לתת את הפוש הנכון, הוא גם גאה ומעריץ, יודע שזו מי שמכירים בחוץ, אבל הוא זה שבאמת מכיר אותי".

את השבועות שלפני החתונה היא מעבירה בעיקר בתמרונים בין הסידורים לעבודה שלה כמאמנת. "בין לבין אני עושה סידורים לחתונה, פה חליפה, פה שמלה, פה הזיקוק הנכון, צריך להרים הפקה ובואי נודה לאמת, זה קשה. כל הזמן אני חושבת שלא יהיה חסר כלום ואני עושה הכל, עומרי עומד להגיע לחתונה, כשאין לו מושג מה קורה. אני ועידו קקון, חבר טוב שלי שבא מעולם האירועים, מפיקים את החתונה, עידו יותר מודע לחתונה מעומרי. בגדול, עשיתי את החתונה קלאסית ונכון שתהיה הפתעה מטורפת, זה אירוע מסוקר, יוזמנו הרבה עיתונאים, אבל גם מצלמים את החתונה לתוכנית חדשה שמצלמים על החיים שלי. זה משהו חדש ויום הצילומים הראשון יתחיל מהחתונה".

מאזן אותי בצורה מושלמת. מעיין פטיטו ועומרי בן גיגי
צילום: וויו צלמים

כשרק החלה לעבוד על החתונה, רשימת המוזמנים עלתה ועלתה והיא החליטה שזה לא יקרה ובחרה 500 מתכם. "לקחתי את האנשים שהם הלב שלי, שאותם הייתי רוצה לראות בחתונה שלי. אני רוצה משהו קלאסי אבל אינטימי ויפה, שבכל חיוך שאראה מסביבי, אדע לחבק אותו באהבה".

לא הרבה מכירים אותה מקרוב, יודעים שהאנרגיות שלה יכולים לשגע פילים, אבל היא כל כך מתוקה, שזה מתקבל בעיקר בהעלאת המורל. בחתונה, זו תהיה ההזדמנות שלה להראות לחבריה מי היא באמת. "יודעים שאני מטורפת, אבל לא יודעים למה לצפות. לא הרבה מכירים אותי באמת, יודעים איזה מוזיקה אוהבת, הרוב יודעים שאני משוגעת עם אנרגיות, אבל לא מעבר. בחתונה יבינו מי אני".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

2 תגובות

  1. פאני בוזגלו

    גאה בל יפה שלי
    ויאלההה מחכה כבר לחתונה שלכם אהובים ❤️❤️❤️

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    חיים שלי מהממת יאללה מחכים לשמח אותכם מהממים ❤❤❤

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *