נבחרת הכוכבים של קרית חיים שמואל – חלק א'

זיו פישמן, שני רוט קפון, רויטל קופרפרב, ד"ר מתי גולני ויוסי לבוב

אחרי שכל אחד מהם בנפרד, חווה אכזבה מהסיעה אליה השתייך, הם החליטו לאחד כוחות ולהילחם על הבית שלהם, להפריד את קריית חיים מחיפה אחת ולתמיד והם מאמינים שיצליחו.

הכירו את האקטיביסטים שלא מתעסקים בפוליטיקה, אלא בעשייה, הם אומרים מה שהם חושבים ונלחמים עבור מה שנראה להם נכון ברשתות החברתיות ובמציאות.

זיו פישמן – צילום עצמי

זיו פישמן בן 39 מהנדס איכות באלקטרוניקה . חי בקריית חיים 12 שנה, בעבר התמודד למועצת סיעת העיר מטעם "עצמה לקריית חיים". שאלנו אותו מדוע יצא למסע הזה בשנית, הוא סיפר: "יצאתי למסע הזה מתוך אמונה שלמה שיחד ככוח תושבים אחד גדול ננצח. אני רוצה לשנות את המציאות בה אנו חיים בקריית חיים. לעזור לתושבים אשר קשה להם להתמודד מול גורמים בעירייה , לקחת חלק במחוות ופרוייקטים למען ילדי הקרייה ,התנדבות בסיירת הורים למען נוער בסיכון , הצפת בעיות תשתית ומעקב".

יש לו טענות לעיריית חיפה: "אני יום יום ער לכך שעיריית חיפה ממשיכה להתעלם ממצבה של הקרייה כפי שעשתה שנים רבות. לא משנה מי יעמוד בראשות עיריית חיפה , עדיין קריית חיים שמואל יהיו שכונה אחת מיני רבות אשר אינן מקבלות את ההתייחסות ההולמת בכל האספקטים 'רחוק מהעין רחוק מהלב' . מריבודי כבישים , לגני שעשועים , התחדשויות עירוניות , פסולת ברחובות , היעדר פיקוח עירוני , חינוך , תרבות ועוד. אין שום הבדל בין שאר הקריות לקריית חיים שמואל , 40,000 תושבים מבקשים ראש עיר משלהם ".

שני רוט קפון – צילום עצמי

שני קפון רוט בת 35 נשואה ליזהר ואמא של גיא (5) ושחר (2), עובדת במשרד עו"ד משפחתי ומגדלת את ילדייה.

המעורבות החברתית שלה החלה במועצת תלמידים משם ליו"ר אגודת סטודנטים תל חי ולראש לשכה במשרד הר"מ וגם בבחירות האחרונות של עיריית חיפה. מבחינתה הרצון לשנות תמיד היה קיים אבל מאז הפכה לאמא זה התחזק:" כבר כמה שנים שאני גרה בק. חיים ורואה את ההזנחה והחלטתי לעשות.. אני לומדת פוליטיקה יום יום מחדש ואני מבינה כמה שהעולם הזה קשוח שבשביל שיסדרו גן ציבורי אני צריכה להתחנן ולבקש לקבל הבטחות שלא יקוימו ולכן בעל כורחי הפכתי להיות "אופוזציה" "מתנגדת" .לא מעניין אותי מה יגידו! החיים של הילדים שלי ושל חבריי חשובים לפני הכל ואם יש גן משחקים לא ראוי, או שרוצים לסגור צהרון אני יעמוד על רגליי ואלחם עם הפה שלי שמסוגל לזה". יש לה טענות לפוליטיקאים החיפאיים:" ניסיתי להשפיע דרך ריצה עם סיעה אך כמו הרבה פוליטיקאים שמתיישבים על הכיסא שוכחים את מי שנלחם עבורו, ל-38,250 תושבי קרית חיים שמואל יש קול! ומה שמפריד בנינו לבין חיפה זה ק"מ בלתי מבוטלים של תעשייה שלמה של מפעלים מזהמים, דלקים ומכולות".

רויטל קופרפרב – צילום עצמי

רויטל קופרפרב , בת 51. נשואה לדויד ואמא לשלושה ילדים. גדלה בקרית ביאליק , ועם נישואיה עברה לקרית חיים בה היא ומשפחתה מתגוררים מעל ל-25 שנים .

הפעילות החברתית שלה החלה מוועדי ההורים והתנדבויות שונות בבתי הספר , משם המשיכה בהתנדבויות ועבודה רבה למען הקרייה ועתידה, ביניהם: מבצע קמחאדפסחא לאיסוף מזון למשפחות נזקקות בחגים , מעון לנשים מוכות , ילדים בסיכון ועוד.

רויטל מבקשת מהתושבים לתמוך בעצמאותה של קריית חיים:"אני פועלת ומייחלת לקרית חיים עצמאית יותר , חזקה יותר , משגשגת ופורייה . אנו כקבוצה וכלל התושבים קוראים ומבקשים לצאת לעצמאותה של קרית חיים ולפריחתה מחדש ".

ד"ר מתי גולני – צילום עצמי

ד"ר מתי גולני בן 54, נשוי+3, חבר סגל במחלקה להנהלת תוכנה במכללת אורט בראודה.         יליד קרית מוצקין, מתגורר בקרית חיים מזה 15 שנה. ד"ר גולני פעיל קהילתי וחברתי , היה יו"ר ועד הורים בבית הספר של ילדיו ופעל להפסקת גביית היתר של כספי הורים. כמו כן, דאג לחידוד הנהלים והנחיית משרד החינוך להחזרת כספי הורים ועודפים שנותרו לבעליהם החוקיים.                           בעשור האחרון הוא פעיל בקבוצה הסביבתית הנלחמת כנגד הזיהום במפרץ חיפה (קבוצת "מנקים") ו חבר הנהלה של תנועת אומ"ץ מחוז צפון – אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי.

לדבריו:" קרית חיים מלכתחילה לא היתה אמורה להיות חלק מחיפה, אין שום רצף אורבני בינה לבין חיפה, ואפילו המנטליות שונה.  הסיפוח של קרית חיים לחיפה לפני כ 70 שנה נולד בחטא ומשיקולים פוליטיים של רוב מפאייניקי למצביעי אבא חושי. באותו זמן היה נסיון לספח גם את מוצקין וביאליק לחיפה, אך המוצקינאים  ואנשי ביאליק סירבו בחוכמה. ההסטוריה מראה כי לאורך השנים חיפה הזניחה את הקריה והפער בינה לבין הקריות האחרות שפרחו ושגשגו, הלך וגדל, כאשר העיריה לא הסתכלה על הקריה כיותר ממשאב חביב לכספי ארנונה. בשנה האחרונה זה אף החריף והביא אותנו לנקודת הרתיחה. לקריית חיים יש פוטנציאל לתקציב עצמי שגבוה אפילו מתקציב הקריות השכנות. לכן אין סיבה להסתפק בפירורי התקציב הדלים והיחס היהיר והמזלזל המגיע מכיוון עיריית חיפה, חשוב לציין כי לעיריית חיפה אין שום תפקיד בקבלת ההחלטה על ההיפרדות – היא לא פונקציה. היא יכולה כמובן להביע התנגדות, אך ההחלטה היא של ועדת הגבולות השייכת למשרד הפנים".

יוסי לבוב – צילום עצמי

יוסי לבוב, בן 41,  נשוי לחווה ואבא לשתי בנות בנות 6 ו-9, עובד בנמל ויליד קרית חיים. לבוב קורא לכל התושבים לחתום על היפרדות מחיפה:" אני קורא לכל התושבים להגיע לחתום, קריית חיים שמואל נמצאת במקום לא טוב ואנחנו כאן כדי להביא בשורה.  לשנות את עתיד חיינו בקריה – במקום להיות מובלים נהיה מובילים. נשארנו מאחור להבדיל מהקריות האחרות סביבנו שמתקדמות ויש להם עם מי לדבר ולשנות ולכן בהתחלה ביצענו משאל תושבים ועכשיו יוצאים לפעולה.

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *