נבחרת הכוכבים של קרית חיים שמואל – חלק ב'

מורן עטיה נפוסי, ברוך שמאילוב, יוסי לפיד וצילה ברוך.

אחרי שכל אחד מהם בנפרד, חווה אכזבה מהסיעה אליה השתייך, הם החליטו לאחד כוחות ולהילחם על הבית שלהם, להפריד את קריית חיים מחיפה אחת ולתמיד והם מאמינים שיצליחו.

הכירו את האקטיביסטים שלא מתעסקים בפוליטיקה, אלא בעשייה, הם אומרים מה שהם חושבים ונלחמים עבור מה שנראה להם נכון ברשתות החברתיות ובמציאות.

               

מורן עטיה נפוסי. צילום עצמי.


מורן עטיה נפוסי, רפרנטית ביטוח, בת 39,
גרושה ואמא לשני ילדים. מתעסקת בשנים האחרונות בתרומות למקלט לנשים מוכות וילדיהם ומתנדבת  בבתי ספר.            
הסיבה שהיא הצטרפה למאבק:" הרצון שלי לקחת חלק התחיל ברגע שהתחילו לפגוע בנו באופן אישי דרך ילדינו בגנים ובקייטנות ובחוסר יחס בפניות התושבים לעירייה והבטחות שווא.  הגעתי להבנה ולתובנה שקריית חיים שמואל בעצם מועילה לעיריית חיפה רק כלכלית ובעצם מנוצלת וכלואה. רק עצמאות מוניציפלית לקריית חיים שמואל תוכל לעשות את ההבדל. אין הבדלה בין קריית חיים שמואל לשאר הקריות ולכן הגיע הזמן לצאת יחד כל התושבים ככוח אחד גדול מאוחד וחזק לעשות היסטוריה למען הבית .התאחדנו קבוצת גרעין חזקה של תושבים מהקרייה על מנת להביא לשינוי".ברוך שמאילוב. צילום עצמי.

ברוך שמאילוב בן 39 נשוי לציפי ואבא לאושר (6) חן רפאל (11) ונועה (8). גר בקרית חיים ועובד בחברת יעד כמנהל תפעול.  כיום משמש כיו"ר ועד ביה"ס מגינים. שמאילוב מספר שמאז שילדיו נכנסו לגני העירייה הבין שחייב לשנות הרבה דברים למען עתיד טוב לילדים שלו ושל חבריו. כמו כן הבין בבחירות האחרונות שהפתרון היחיד לקבלת תקציבים ושיפור החיים הוא היפרדות מוחלטת מחיפה: "לפני כשנה בבחירות המוניציפליות הקמנו את סיעת עוצמה הייתי מקום 3 ברשימה. חשבתי שאם יכנסו תושבי הקריה למועצה נוכל לשנות את קריית חיים ולקבל יותר תקציבים לקריה שלנו שנותרה מאחור. ברגע שלא נכנסנו למועצה ופספסנו ב140 קולות את הבחירות הבנתי שהפתרון היחיד לשיפור מצב הקריה הוא היפדות מוחלטת מחיפה. לא משנה מה יהיה ראש העיר, תמיד תושבי קריית חיים שמואל ירגישו מוזנחים, חוסר רגישות ואכפתיות מצד עיריית חיפה גם בגלל המרחק הגאוגרפי, המוסדות המרוחקים וחוסר העשייה בקריה במשך שנים רבות" .

יוסי לפיד. צילום עצמי.

יוסי לפיד, בן 62, יליד חיפה (חליסה). מגיל שנה וחצי גר בקריית חיים, השתחרר בדרגת רב סרן במילואים. כיום בפנסיה מוקדמת לאחר 32 שנות עבודה בחברת החשמל.
לקח חלק בהקמת בית ספר עירוני למוסיקה (קונסרבטוריון מרכז יובל למוסיקה ותזמורות נוער) ועומד בראש הוועד המנהל של העמותה במשך כ-15 שנים.
לפיד החל לגלות מעורבות בעיר בעיקר בנושא איכות ושמירה על סביבה:" אני מסייע לסיעת הירוקים של חיפה במישורים שונים ובעיקר נהנה לסייע לצעירי קריית חיים המגלים עניין במעורבות חברתית ופוליטית לפלס דרכם. כל פעילותי הציבורית מאז ועד עולם נעשתה בהתנדבות מלאה. מאהבה אמיתית לקריית חיים".

צילה ברוך, בת 55, נולדה וגרה מאז בקריית חיים,
נשואה לאריה ואמא לשניים. אחרי 26 שנים כגננת עברה לעבוד כקב"סית באגף החינוך בקרית ביאליק את פעילותה החברתית החלה בוועדי הורים עוד מתקופת גני הילדים של ילדיה ולפני 13 שנים הקימה יחד עם חברותיה את מעגל נשים קריות שהינו חלק מארגון התנדבותי בינ"ל וכיום חברה בארגון ההמשך שלו, טנג'נט(משיק) לבוגרות המעגל שחצו את גיל 50, במסגרות אלה והן באופן פרטי פועלת למען הקהילה בקריות.

צילה קוראת לתושבים להתפקד לצו השעה:" לאחרונה, יותר מתמיד, הקריה "בוערת" והחלום הפך ליעד ולמטרה, תושבים רבים פנו אלינו, קבוצת הפעילים וקראו להוביל מהלך שכזה. צו השעה, קוראים התושבים ואנחנו איתם עד לעצמאותה של קרית חיים". 


אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *