נחשפה הונאת ביטקוין בינלאומית

יחידת הסייבר של להב 433 במשטרה חשפה הונאת "פישינג" בהיקף בינלאומי כלפי חשבונות בנק וירטואלים שבהם משתמשים במטבע ביטקוין.

ראשיתה של הפרשיה, במידע שהתקבל במשטרת ישראל, ממנו עולה חשד כי  לפחות שני חשודים, כל אחד על פי חלקו, שולחים הודעות בפורומים העוסקים בארנקים דיגיטליים, המכילות קישורית לאתר הנחזה להיות אתר המאפשר הורדת תוכנה לניהול הארנקים, תוך הנחיה לציין שם משתמש וסיסמה.

הפרטים הועברו ישירות לידי החשודים שעל פי החשד ניצלו זאת לצורך ביצעו עבירות פליליות בהן גניבת מאות מטבעות וירטואליים מארנקים דיגיטליים ברחבי העולם. עם מעצרם של החשודים, ערכו חוקרי יחידת הסייבר חיפוש לשם תפיסת אמצעי אחסון דיגיטליים ומיצוי הראיות הנדרשות לגיבוש כתב אישום.

בעקבות חשיפת ההונאה פרסמה המשטרה הנחיות לצמצום התופעה: יש לשים לב לזהות השולח. אם קבלתם הודעה/מסרון חשוד המבקש לעדכן פרטי תשלום, לעיתים יש לוודא מול החברה השולחת. בכל מקרה בו יש ספק, מומלץ להיכנס לאתר הרשמי של החברה מחדש, בדרך המקובלת באמצעות הדפדפן ולא באמצעות הקישור שהתקבל בהודעה. הורדת תוכנה יש להוריד מאתר הרשמי בלבד. יש לשים לב לשורת הכתובת בדפדפן ותשומת לב לכתובת האתר, לעיתים יכולה להיות כתובת נחזית אפילו בשינוי של תו אחד. יש לשים לב האם האתר מאובטח. באתר מאובטח בדרך כלל מופיע סמל של מנעול ירוק וכתובת האתר מתחילה באותיות https. יש לזכור שפרטי הלקוח/המשתמש הם קבועים עד אשר הלקוח מבקש מיוזמתו לבצע שינוי ככל שיהיה.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

יועץ פיננסי בחיפה

בניית אסטרטגיית פעולה עסקית מצליחה

ניהול פיננסי יעיל הוא המפתח להצלחה של העסק, ולעיתים קרובות דורש ידע מתקדם בנושא. המציאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *