נחתם הסכם: מסלול שדה התעופה בחיפה יוארך

ההסכם בין העירייה, חברת נמלי ישראל ורשות שדות התעופה מאפשר להאריך את המסלול עד 2100 מטרים. במקביל, התחייבה העירייה להסיר עתירות נגד נמל המפרץ

הסכם נחתם היום בין עיריית חיפה, חברת נמל ישראל (חנ"י) ורשות שדות התעופה (רש"ת), המאפשר לקדם תכנון להארכת מסלול שדה התעופה בחיפה, במקביל, עיריית חיפה תסיר את כל התנגדויותיה להמשך הקמת נמל המפרץ. 

על פי ההסכם, אזור הכניסה לנמל המפרץ יתוכנן מחדש, באופן שלא ימנע את הארכת מסלול ההמראות והנחיתות של שדה התעופה בחיפה. התכנון הסטטוטורי להארכת מסלול השדה יוגש מחדש ויכלול מסלול של עד 2,100 מטרים ברוטו. כמו כן, תתוכנן קישוריות של טרמינל השדה לתחנת רכבת חוצות המפרץ.

במסגרת ההסכם עיריית חיפה התחייבה להסיר את העתירות המנהליות שהוגשו על ידה ועיכבו את הקמת הנמל. כמו כן התחייבה שלא לנקוט בהליכים משפטיים בעתיד בנוגע להיתרי הבנייה של הנמל החדש.

 ההסכם נחתם היום בתום מספר ישיבות שהתקיימו בין שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', ראש עיריית חיפה עינת קליש-רותם, מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל, סגן וממלא מקום ראש עיריית חיפה נחשון צוק, מנכ"ל חברת נמלי ישראל שלמה ברימן, מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות ונציגים של משרד התחבורה, עיריית חיפה, חברת נמלי ישראל ורשות שדות התעופה.

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' בירך על שיתוף הפעולה עם עיריית חיפה וציין כי פתיחת נמל המפרץ צפויה לפתוח את ענף הנמלים לתחרות ולשפר את רמת השירות עבור משתמשי הנמל. לדבריו, הנמל החדש יאפשר את חיזוק מטרופולין חיפה ויביא עמו מקומות תעסוקה, כבישים חדשים ומרכזים לוגיסטיים מתקדמים.

 קליש-רותם אמרה כי מדובר בבשורה גדולה לעיר חיפה ולכל מטרופולין הצפון. "שדה התעופה הוא מנוף כלכלי חיוני לצפון המדינה. כולנו שמחים על תחילתו של שיתוף פעולה עם כל גורמי משרד התחבורה", הוסיפה.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *