"ניצחתי במאבק והבנתי שלעולם לא אוותר"

אמר תלמיד חולה סרטן מחטיבת הביניים קופטאן חלבי בדליית אל כרמל, שהשתתף בתוכנית לפיתוח מנהיגות בישראל "ראש לאריות", שהסתיימה השבוע, במהלכה התייחסו התלמידים למנהיגים והבולט ביניהם, יאנוש קורצ'אק

ביום ראשון התקיים בחטיבת הביניים קופטאן חלבי בדליית אל כרמל, בניהולה של אימאן ח'ליפה, אירוע סיום מרגש לאחת מתוכניות הלימוד הכי מיוחדות שיש בישראל, "ראש לאריות". מדובר בתוכנית המיועדת לתלמידי חטיבת הביניים, במסגרתה חוו התלמידים חוויה מטלטלת ומעצימה, שהוציאה אותם מאזור הנוחות שלהם, אך בסופה צמחו לכדי אזרחים פעילים ומובילים בקהילה.

מדובר בתוכנית לימוד ייחודית ויוקרתית, המופעלת ברחבי הארץ על ידי ארגון LEAD לפיתוח מנהיגות בישראל בקרב בני נוער, המציין בימים אלה 20 שנה לפעילותו. כחלק מהתוכנית, העניק הארגון למורי בית הספר הדרכות מקצועיות, ידע וכלים פרקטיים, אותם הם העבירו לתלמידים במהלך השנה האחרונה, במטרה לסייע להם להפוך למנהיגים צעירים במעגלים שלהם.

מימין: המורה דועא מלאק, המנהלת אימאן ח'ליפה והמורה המובילה סינא עדואן
צילום: עצמי

אירוע הסיום כלל תערוכה מרשימה של מיצגים שיצרו התלמידים וסימלו את התהליך המעצים שעברו. התלמידים כללו בתוך המיצגים שהכינו, מנהיגים שעוררו בהם השראה, הבולט מביניהם היה יאנוש קורצ'אק.

הערב נחתם במופע מרגש בו סיפרו התלמידים על התהליך המעצים והמעצב שחוו. אחד מהתלמידים, שחולה במחלת הסרטן סיפר בהתרגשות על כך שהתוכנית העניקה לו כוחות והשראה. "אני יודע שהיופי של החיים אינו טמון בכך שלא ניפול, אלא בכך שנקום כל פעם מחדש. ניצחתי במאבק והבנתי שלעולם לא אוותר", אמר.

קארן, תלמידה נוספת סיפרה על השינוי העצום שעברה. "מילדה חסרת ביטחון, למדתי להאמין בעצמי, למדתי ליטול אחריות ולהגיע ללבבותיהם של האחרים. אני כבר לא כלואה בתוך עצמי, אני כבר לא לבד", אמרה.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

2 תגובות

 1. קרין עיסמי

  1 . לא לוותר על שום מטרה כי זה יגיע גם אם זה לכח זמן
  2. לא להתייחס לאלו שיורדים על זה שאנו דואגים ועוזרים לאחרים
  3. לחיות את החיים בכייף ולא נתן לאף אחד להפריע
  4. תעשו מה שאתם אוהבים לא מה שאחרים רוצים ממך שתעשה
  5 . תהיה גאה בעצמך עד כמה רחוק שהגעת כי בסוף אנשים הולכים לשפוט אותך בכל מקרה אל תחיה אל החיים בנסיון להרשים אחרים תחיה את החיים בניסיון להרשים את עצמך !
  ואת שלי אמרתי ❤️

 2. מהא חלבי

  אני האימא של הילד שאמר את הציטוט שהזכרתם
  שמו מגיד חלבי
  חשוב לי לציין שהוא כבר לא חולה במחלת הסרטן ..הוא החלים מזמן ..מבקשת לעדכן את זה בכתבה בבקשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *