נעצרו חשודים בהנחת מטעני חבלה

ניתן לפרסם: בתום חקירה סמויה ומורכבת, עצרה היום, חמישי, היחידה המרכזית של מחוז חוף שישה תושבי הצפון בחשד למעורבות באירועים חמורים של הנחת מטענים בארבעה כלי רכב בחודשים האחרונים על רקע פלילי,  שגרמו למותו של אבי טובול, ופגיעה קשה של שניים נוספים, שי אוחנה וצעירה ששהתה עימו במכונית.

טובול נהרג השבוע כשמטען חבלה התפוצץ כשנסע במכונית בנשר. הרכב עלה באש ונשרף לחלוטין. אוחנה נפצע קשה מאוד לפני כחודש במרכז הכרמל בעת שמטען חבלה התפוצץ במכוניתו. מלבדו נפצעה קשה צעירה שהייתה עימו ברכב. טובול ואוחנה מוכרים למשטרה מתחום הפלילים.

מעצר חשודים בהנחת מטעני חבלה. צילום: דוברות המשטרה

מדובר בחקירה הכוללת איסוף ממצאים שונים, אשר קשרו את המעורבים להנחת מטענים בארבעה אירועים:  שני אירועים בעיר נשר, אירוע במרכז הכרמל ואירוע נוסף באילת. השישה חשודים במעורבות בהנחת מטענים בכלי רכב על רקע סכסוך פלילי בין עבריינים, שהסתיימו באופן חמור במותו של אחד ובפציעה קשה בגפיים של שניים נוספים, תוך סיכון כלל הציבור. השישה נעצרו היום, כל אחד על פי חלקו במעורבות באירועים, החל מההזמנה, דרך הכנת המטענים, הטמנתם והפעלתם.

בשל חומרת העבירות והסכנה שנשקפה כלפי הציבור, הפעילו חוקרי הימ"ר של מחוז חוף את כלל האמצעים העומדים לרשות המשטרה על מנת להגיע אל החשודים בביצוע העבירה עד לשלב מעצרם, כאשר בכוונת היחידה להביאם לבית משפט השלום בחיפה בבקשה להאריך את מעצרם .

במשטרה מדגישים  כי "הנחת מטען על רקע פלילי מסוכן וחמור בדיוק כמו אירוע טרור ועל כן אנו פועלים כנגד אותם עבריינים כפי שפועלים כנגד ארגוני טרור, בכל האמצעים ובכל הכוח, תוך הפעלת מודיעין איכותי ויחידות מיוחדות לסיכול ומיצוי הדין עם העבריינים. אנו נמשיך ונפעל בנחישות מול אותם עבריינים המסכנים את הציבור  ולשם כך מפעילים יחידות עילית כגון ימ"ר, יחידה ללוחמה בפשיעה המרחבית ויחידות בילוש בתחנות בסיוע מג"ב, יס"מ ועוד".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *