נערה עם צמה ארוכה / איילה לוי קלוסקי

להתחיל מבראשית

איילה לוי קלוסקי. נערה עם צמה ארוכה
צילום: עצמי

עברתי התקף לב וזה עשה לי רק טוב.

בשבת האחרונה החלה קריאת התורה, מבראשית, מההתחלה. הגלגל המסתובב הזה, קריאת התורה שיש בה גם סוף וגם התחלה, מרמזת על גלגול החיים, תנועת וזרימת החיים, ההתחלה והסוף.

אני מוצאת שזה מקביל ליעדים או למטרות שאנו מציבים לעצמנו. כשאנחנו מגיעים לסוף הדרך ומתחילים מההתחלה, למרותשכבר עשינו את הדרך ואנחנו כבר מכירים אותה, אנחנו מוכנים לעבור את כל התהליך ולהתחיל מחדש, ולו רק כדי לשנות את הסוף, או לפחות לפרש אותו אחרת.

במערכות יחסים בין בני אדם שמגיעות אל סוף הדרך, סוף הקשר, אם ברגש אם במחשבה, תמיד יהיה מי שיגיד: "בוא/י נתחיל מההתחלה, מבראשית". בתהליך דיאטה, כשנשברים וחורגים מהמותר, תמיד יהיה את הזמן שאחרי, שנותן לך הזדמנות להיצמד לתפריט מחדש.

ילדים שמשחקים בקבוצה ולא משיגים את המטרה תמיד יגידו: "מההתחלה, מההתחלה", כדי לתת לעצמם צ'אנס נוסף לשנות את התוצאה.

ולמה אני כותבת את כל הפילוסופיה הזאת?

בשנה האחרונה, עברתי התקף לב, סיטואציה שלוותה בתחושת סוף. זה הך טבעי שארגיש שנפל עלי עולמי ונסגרו כל השערים בפניי. אבל דווקא שם בנקודה הזאת בה חשתי שהגעתי לסוף הדרך, קיבלתי הארה. בתהליך הזה הבנתי שניתנה לי הזדמנות להתחיל מההתחלה, לשנות את הסוף.

הפשלתי שרוולים ושינסתי מותניים, והתחלתי לעשות סדר במדפים, במגירות ובארונות של ליבי ונפשי. מההתחלה, כמו התחלתי את חיי רק עכשיו.

יצרתי קשרים חדשים ונפרדתי מאחרים, שיפרתי מערכות יחסים קיימות ויקרות לי, נפרדתי לשלום מעכבות ועיכובים. חלמתי חלומות ורקמתי תוכניות חדשות, התחלתי לדאוג יותר לבריאותי.

פתחתי את חדרי ליבי לאהבה מההתחלה, והכי חשוב, אינני מקבלת יותר דברים ברורים מאליהם ואינני מוכנה שיקבלו אותי כמובן מאליו. הכל מוכרח להיות חדש מההתחלה, מבראשית.

א בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ.  בוְהָאָרֶץ, הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ, עַל-פְּנֵי תְהוֹם

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

החיים נמשכים / בקי מעוז

בקי מעוז (צילום: דורון גולן) שחור ולבן חלומות של בני האדם נרקמים בשנתנו, או לפחות …

2 תגובות

  1. עדינה ארנזי

    רק בריאות . ילדה/נערה עם צמה ארוכה . רק בריאות .
    כתיבתך מופלאה .

  2. סיגלית

    בריאות שלמה ואיתנה ואריכות ימים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *