נפלה במדרכה ותפוצה ב-155 אלף שקלים

תושבת חיפה בת 81 אשר צעדה במדרכת הולכי רגל בעיר חיפה נתקלה בבור במדרכה, נפלה ונפגעה בירך שמאל. בעקבות תביעה שהוגשה לבית משפט השלום בקריות הוחלט לאחרונה כי היא תפוצה בסכום של 155 אלף שקלים.

ממקום התאונה במרכז זיו בשכונת נווה שאנן הובהלה האשה באמצעות אמבולנס לביה"ח "כרמל" שם עברה סדרת בדיקות ואובחנה כמי שסובלת  משבר בירך שמאל ולפיכך, נאלצה לעבור ניתוח.

האישה היתה מאושפזת בביה"ח כרמל ולאחר מכן בביה"ח פלימן משך למעלה מחודש ולאחר תהליך שיקומי אותו נאלצה לעבור החליטה האישה, באמצעות עו"ד לידור פוגל-אורן, להגיש  תביעה כנגד עיריית חיפה בבית משפט השלום בקריות בהיותה הרשות המוניציפלית אשר אחראית על תקינות מדרכות הולכי הרגל.

עו"ד לידור פוגל אורן. צילום: יניר סלע

בכתב התביעה נטען כי זמן קצר לאחר התאונה תיקנה עיריית חיפה את המהמורה אשר בגינה נפלה האישה ובכך למעשה הודתה העירייה כי התרשלה.  בהסכם פשרה בתיק התביעה הוחלט שהתובעת תפוצה בסכום של 155 אלף שקלים זאת אף על פי שלאור גילה לא נגרם לה הפסד השתכרות עתידי. 

עו"ד פוגל-אורן מסרה: "ישנה חשיבות רבה שנפגע שניזוק כתוצאה ממפגע בטיחותי יצלם מיד עם קרות התאונה את המפגע האמור. במידה והגורם האחראי למפגע מתקן את המפגע לאחר התאונה, כפי שקרה במקרה זה, חשוב לא פחות לצלם את זירת התאונה לאחר התיקון שכן, תיקון מפגע שכזה מהווה הודאת בעל דין ברשלנותו. בנוסף, ישנה חשיבות רבה לתאר את נסיבות התאונה בדייקנות בפני צוות רפואי, בעיקר בעת הבדיקה הראשונית. לא פעם הנפגע/ת מגיעים נסערים וכאובים לרופא המטפל ובתמימותם לא מציינים כי נפלו כתוצאה ממהמורה במדרכה או כל מפגע אחר. מסמך רפואי ראשוני שלא מצוין בו כי הנפגע/ת נפלו כתוצאה ממפגע כאמור עשוי להוות מכשול במהלך ניהול התביעה נגד הרשות המקומית או כל גורם אחר".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *