סוף מעשה במחשבה תחילה

ועדת התחבורה בקרית ביאליק אישרה שרחובות הנרקיסים, דן ומנשה יהפכו לחד סטריים. כעת עולה הטענה, שהסיבה לכך היא אישור עשרות פרויקטים לחידוש עירוני ללא כל התחשבות בתשתיות

בחודש יוני קבעה ועדת התחבורה ובטיחות בדרכים של עיריית קרית ביאליק, כי רחוב הנרקיסים ורחוב מנשה, במספר מקטעים ממנו, יהפכו לחד סטריים. לאחר שהנושא עלה לדיון בוועדה, הוחלט כי רחובות מנשה ודן יהפכו לחד סטריים. עניין רחוב הנרקיסים יעלה שוב לוועדה.

יהפוך לחד סטרי? רחוב הנרקיסים
צילום: בת אל הרמן

כעת עולה הטענה, כי הסיבה לכך היא אישור מוקדם ללא חשיבה תכנונית, של עשרות פרויקטים לחידוש עירוני ברחבי העיר, מה שיוצר עומס על התשתיות. על פי הטענה, במהלך השנים האחרונות, אושרו ברחובות אלה תוספות של עשרות יחידות דיור במסגרת תמ"א 38, מבלי לקחת בחשבון את העומס שייווצר על תשתיות הביוב, המים, החשמל ובעיקר החנייה ברחובות אלה.

פגיעה תחבורתית. עו"ד מימון פאר
צילום: דורון גולן

"הפיכת רחוב הנרקיסים לחד סטרי היא פגיעה בציר תחבורה חשוב במרכז קרית ביאליק וגם פגיעה בתושבי הרחוב, שיאלצו לתמרן את הכניסה לרחוב בצורה מכבידה ולא נוחה", אמר השבוע תושב העיר עו"ד מימון פאר. "חבל שלפני שאושרו תוספות של עשרות יחידות דיור ברחוב, במסגרת תמ"א, לא נלקחו בחשבון תשתיות תחבורתיות".

מעיריית קרית ביאליק נמסר בתגובה: "ועדת התחבורה המליצה להפוך את הרחובות מנשה ודן לחד סטריים ואילו לגבי רחוב הנרקיסים הוחלט לקיים דיון נוסף. מדובר ברחובות צרים, היוצרים קושי בקיומה של תנועה דו סטרית, אין כל קשר בין דיוני הוועדה כמענה לפניות התושבים לבין ביצוע תמ"א 38 ברחובות אלו".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *