סיור שהועבר למכבי חיפה על ידי אריקה פירסט, ניצולת השואה היחידה בעיר בה מכבי תשחק מחר, מורסקה סובוטה

בוקר מרגש עבר אמש (רביעי) על נשיא המועדון, יעקב שחר, והנהלת הקבוצה, זאת לאחר סיור שהועבר להם ע"י אריקה פירסט, ניצולת השואה היחידה בעיר בה מכבי תשחק מחר, מורסקה סובוטה. נשיא המועדון, יעקב שחר: "אנחנו תמיד נחפש את הקהילה היהודית או את מה שנשאר מהקהילה".

הערב (חמישי, 21:00) תפגוש הקבוצה את מורה הסלובנית למשחק הגומלין במוקדמות הליגה האירופית בעיר מורסקה סובוטה. שם העיר לא מוכר לרבים מהישראלים אך בעיר הזו חיו במהלך מלחמת העולם השניה למעלה מ-3,000 יהודים. אריקה פירסט היא הניצולה היהודיה היחידה שנותרה בעיר, לאחר שבשנת 1944 הועברו כל יהודיי העיירה ברכבות למחנה ההשמדה באושוויץ.

נשיא המועדון, יעקב שחר, ביחד עם הנהלת הקבוצה פגשו הבוקר (רביעי) את אריקה שערכה להם סיור מרגש במיוחד. הסיור החל באנדרטה שהוקמה ליד המקום בו היה בית כנסת בעיר והמשיך בספסל זיכרון שהוקם בתחנת הרכבת, לזכר קורבנות השואה היהודיים שיצאו מתחנת מורסקה סובוטה לאוושוויץ. את סיום הסיור ערכה אריקה באתר הנצחה ליהודי המקום, בו מוקמו מספר מצבות שנשארו לאחר המלחמה.  נשיא המועדון, יעקב שחר, העניק לאריקה חולצה של המועדון עם השם שלה, ספר תיירות של העיר חיפה ועוד פריטי מועדון. בתום הסיור היא אמרה לאנשי המועדון: "אני מאוד מודה לכם על הביקור הזה ועל המתנה שהבאתם לי. אם תגיעו שוב לעיר הזאת, אני אהיה כאן בשבילכם". הנשיא השיב לה ואמר: "אנחנו תמיד נחפש את הקהילה היהודית או את מה שנשאר מהקהילה היהודית. היה מאוד חשוב לנו לבקר אותך. שמענו עליך לפני שהגענו לכאן".

אודות מרסל אפרת כהן

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *