סערת ועדי השכונות: ניסיון לקדם דיון מיוחד במועצת העיר

יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן מנסה לכנס ישיבת מועצה שלא מן המניין בנושא הוועדים, לאחר שהצעתו לסדר התקבלה במועצת העיר, אך לא נעשה דבר בנושא. "קרוב לשנה מסמסו את ההצעה"

סערת ועדי השכונות מסרבת לרדת מסדר היום. רק אתמול בערב (מוצ"ש) קיימו ועדי השכונות בחיפה פגישה בקרית חיים, בעקבות הכרזת ראש העירייה עינת קליש על ביטולם. הבוקר נודע כי חבר המועצה ויו"ר סיעת הירוקים בחיפה אביהו האן מנסה לקדם דיון מיוחד במועדת העיר בנושא. כרגע פועל האן מול יו"ר סיעות האופוזיציה לזימון ישיבת מועצה מיוחדת בנושא.

מסתבר שהאן הגיש, כבר בינואר 2019, הצעה לסדר בנושא ועדי השכונות. "הבסיס להצעה לסדר זו מטרתו להניע תהליך שבסיומו יוקמו ועדי שכונות שיבחרו באופן דמוקרטי, ייצגו את תושבי שכונות חיפה ויהוו קו ראשון לפניות של אזרחים בשכונות", כתב האן בהצעה. "כיום, הקשר בין האזרח לבין הרשות העירונית בירוקרטי ומסורבל. כחבר מועצה וכפעיל שכונתי לשעבר אני שומע תלונות רבות על חוסר תגובות או תגובות איטיות של הרשות העירונית לצרכים השונים של האזרח".

האן הציע לקיים בחירות דמוקרטיות לבחירת הוועדים, שיהוו למעשה נציגות מורשית של תושבי השכונה בפני הרשות המקומיים ויסייעו לתושבי השכונה.

החליטו לשלב כוחות. פגישת הוועדים בקרית חיים
צילום: עצמי

הצעתו של האן כללה הקמת צוות לבחינה וקידום הנושא בתוך חודש, שיכלול בין השאר, מומחי תכנון עיריית חיפה, נציגי האקדמיה, נציגי ציבור, נציגי ועדי שכונות, חברי אופוזיציה וקואליציה. הצוות אמור היה להכין נייר עבודה לקידום תהליך בחירת ועדי שכונות דמוקרטיות שיוצג בתוך חודשיים לאישור המועצה. בפועל, לא קרה כלום.

"במשך קרוב לשנה מסמסו את ההצעה לסדר שהעליתי בנושא במועצת העיר. סוכם שהנושא יקודם אבל לא נעשה כלום. כרגיל הנהלת העיר עושה פייק ניוז, במקום לקדם את הנושאים החשובים. הכי חמור שהגדירו את הוועדים כפיקציה, מצד אחד ולא מקדמים בחירות דמוקרטיות מצד השני".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *