"מרשי יודע שנקלע למצב מסכן חיים שחייב אותו לפעול כפי שפעל"

סנגורו של קצין המשטרה שגרם למותו של סלומון טקה, טוען כי הקצין לא מהווה איום ועליו לחזור לעבודה ותוקף את הציבור שמיהר לשפוט אותו, בטרם הוגש כתב אישום

עו"ד יאיר נדשי, המייצג את קצין המשטרה החשוד שירה למוות בצעיר מהעדה האתיופית, סלומון טקה, תוקף את החלטת המשטרה על הוצאתו של השוטר לחופשה כפויה. "אתמול נודע למרשי, מפי סגן ראש אגף משמעת במשטרה, על ההחלטה להוציאו לחופשה כפויה לשלושים ימים", מסר היום (רביעי) עו"ד נדשי, "נוכח האירועים שהתרחשו עקב מותו של סלומון טקה ז״ל, לא הופתענו לשמע ההחלטה. עם זאת מרשי סבור, כי יש להשיבו לעבודתו בהקדם האפשרי. קביעות בית המשפט תומכות ברצונו של מרשי, שכן נקבע כי לא נשקפת ממנו מסוכנות וכן כי לא קיים חשש לשיבוש מהלכי חקירה או משפט. מעבר לכך, בית המשפט קיבל את עמדת ההגנה לפיה אין להרחיקו מתחנות משטרה למעט תחנת משטרת זבולון. על כן ביקש מרשי באמצעותי לקבל את הנימוקים העומדים בבסיס ההחלטה".

בהתייחסו להקמת הצוות המיוחד לטיפול בטענות יוצאי אתיופיה, ברך עו"ד נדשי על הקמת הצוות המיוחד להבטחת הטיפול מצד ישראלים יוצאי אתיופיה, אך הדגיש כי מותו של טקה לא היה קשור. "האירוע בו היה מעורב מרשי אינו קשור למוצאו של המנוח ומרשי פעל, כפי שפעל, מתוך הגנה עצמית על חייו וחיי בני משפחתו. מיום האירוע הטרגי הקפידו רבים ׳לקפוץ׳ על גבו של מרשי כמוצאי שלל רב. אזרחים, פוליטיקאים ונושאי משרות ציבוריות מיהרו לגזור את דינו ולהפיצו ברבים. העובדה שחומר הראיות שנאסף על ידי מח״ש, במטרה להגיע לחקר האמת, טרם נחשף אינה משנה דבר לאותם גורמים, שכן האמת אינה מעניינם כלל. מדובר באנשים חסרי אחריות וחסרי יושרה הגורמים נזק קשה למרשי ולמשפחתו וכל זאת תוך ניסיון פסול להשפיע על מקבלי ההחלטות ׳לסגור חשבון׳ עם מרשי, אך מרשי איתן בדעתו כיוון שהוא, בניגוד למלהגים, יודע את האמת. מרשי יודע שהוא נקלע למצב מסכן חיים שחייב אותו לפעול כפי שפעל".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *