"עושים לילות כימים כדי להעמיד קבוצה שתשמח את האוהדים הירוקים"

מצבה של מכבי חיפה מול האוהדים מתדרדר. אחרי מחאת המנויים מתכננים האוהדים להפגין מול ביתו של יענקל'ה שחר. בריאיון עם דובר הקבוצה דודו בזק, הוא מפתיע ומעדכן על השחקנים הזרים שהקבוצה מעוניינת להחתים ובעיקר מנסה להרגיע את הרוחות

מכבי חיפה סיימה אומנם במקום השני את העונה החולפת, אך התוצאה הייתה 31 נקודות הפרש מהמקום הראשון, היריבה המושבעת מכבי תל אביב.

יחד עם זאת ,קהל האוהדים הכה נאמן של הקבוצה, שמלווה אותה מכל קצוות הארץ, רוצה להגיע למנוחה ולנחלה לאחר שמונה שנים שחונות. הירוקים הצליחו להעפיל סוף סוף דרך הליגה למסגרת האירופית, לראשונה מאז עונת 13/14, ולאוהדים הייתה תקווה לראות את אירופה במיטבה בסמי עופר מלא.

אך חלומות לחוד ומציאות לחוד. קהל האוהדים רואה שהתנהלות המועדון מהשנים הקודמות ממשיכה בכל הקשור לרכש ולחיזוק הקבוצה וארגוני האוהדים פצחו בחרם מנויים, כאשר מהשבוע הם החליטו להעלות הילוך ולהביא את המחאה אל מתחת לביתו של נשיא המועדון, יעקב שחר בתל אביב.

כדי להבין מה מתרחש בצד השני, ביקשנו מדובר המועדון דודו בזק להגיב על כל הנושאים הבוערים ואולי לתת כמה תשובות לקהל האוהדים הצמא למידע הכל כך חיוני בעבורם.

הקהל צודק. בזק
צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

השאלה הבוערת הראשונה שנשאלה, הייתה על פעולת האוהדים וההפגנה הצפויה נגד נשיא המועדון. ״הקבוצה רק המריאה למחנה אימונים בחו״ל ומתכוננת למשחקים באירופה", ענה בזק. "המועדון ויענקל'ה בפרט, עושים ימים כלילות לחזק את הקבוצה וכולנו נראה את הפירות הראשונים כבר בשבוע הקרוב. לאחר חזרת הקבוצה, נקיים מסיבת עיתונאים מסודרת עם הצוות המקצועי והניהולי, בה כולם יקבלו תשובות לכל השאלות״.

ניכר שזאת הנקודה הרגישה ביותר מבחינת בזק, כשהאש עומדת לעבור לבוס הגדול של הקבוצה, אחד שכל העובדים במערכת מעריכים את פועלו. בשיחה על הקבוצה בזק מבטא תחושות שונות לחלוטין ממה שהקהל חושב.

״אנחנו לא קופצים עד הגג מהמקום השני שהשגנו ומבינים שזאת לא הייתה הצלחה מקצועית בלשון המעטה, ומי שלא מבין זאת, יש לו בעיה״, הוא אומר, ״הקהל מבחינתו צודק לגמרי, היינו אמורים לטוס למחנה האימונים עם לפחות שניים שלושה שחקני רכש, אבל הבעיה הייתה שלא הצלחנו לסגור ולכן אנחנו לא עוברים את תיאום הציפיות של הקהל שלנו״.

אני מעלה בפניו את העובדה שאף לא אחד מקברניטי הקבוצה מדבר עם הקהל, לרבות הנשיא יעקב שחר ובזק אומר: ״כמה ימים לאחר שובה של הקבוצה ממחנה האימונים בחו״ל נקיים את מסיבת העיתונאים המסורתית, לפני המשחק באירופה עם הצוות המקצועי והצוות הניהולי וכל השאלות יוכלו להישאל שם".

הנושאים היותר בוערים היום בין קהל האוהדים של הקבוצה הירוקה, הם בניית הקבוצה לעונה הבא, השחקנים והצוות המקצועי. ״התווסף לצוות האימון עוזר מאמן אנגלי ויגיע עוד אחד", אומר בזק. "כבר בימים הקרובים יצטרף מאמן כושר זר עם קבלות כמו טוריחו שהיה למכבי תל אביב. ידוע לנו שהקבוצה זקוקה לחיזוק משמעותי, ולכן התחלנו גם בשחרורי שחקנים שישבו או יושבים על התקציב, כדי לפנות כספים. בגזרת הזרים, איטורה, ריינן, סומא, קאיו סיימו חוזים, אליסון דוס סאנטוס, שלא בתוכניות של הצוות המקצועי, התבקש למצוא קבוצה וכרגע הוא מתאמן כרגיל כדי לשמור על כושר. גם אופיר מזרחי לא נמצא בתוכניות של הצוות המקצועי וגם הוא התבקש למצוא קבוצה. רועי קהת שוחרר מהקבוצה אף הוא תמורת פיצוי מסוים".

שוחרר. אטיין ריינן
צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

עד כאן בעניין השחרורים, אבל לשאלתי, אילו שחקנים יגיעו לקבוצה במקום אלה שהשתחררו, בזק מצליח להפתיע בתשובה, שתיתן תקווה לאוהדים הירוקים.

״אנחנו מאוד רוצים את מנדג׳ק ומחכים לראות מה תהיה ההחלטת בית הדין הגבוה של UEFA, ההתאחדות האירופאית, לגבי כשירות החוזה מול קבוצתו ספרטה פראג. בעיקרון הכל מסוכם, אבל בכל מקרה מנדג׳ק נמצא באליפות אפריקה לאומות ולא היה נוסע בכל מקרה למחנה האימונים. גם את קרים פריי אנחנו רוצים מאוד ובניגוד לפרסומים אין לנו אופציה עליו, הוא היה מושאל לחצי עונה והצענו לו ולקבוצתו הטורקית הצעה, כרגע אנחנו ממתינים לתשובתם. מכבי חיפה כאסטרטגיה, הולכת להשקיע המון כסף על זרים ותעשה לילות כימים למצוא את הטובים ואת המתאימים ביותר, כאלה שיוכלו לקחת את הקבוצה קדימה״.

מעבר לזרים, יש את השחקנים הישראלים ולמרות שאין היצע כל כך גדול, בזק אומר: ״אנחנו מאוד רוצים את טאלב טוואטחה בקבוצה והצענו לו הצעה טובה מאוד. המועדון הציע הצעות לעוד ארבעה שחקנים ישראלים, בנוסף לטוואטחה הגשנו הצעה לעוד לגיונר בכיר אחד, ועל עוד שניים שלושה ישראלים צעירים".

שוחרר. רועי קהל
צילום: שלומי טובה

במהלך השבועיים האחרונים הוזכרו שמותיהם של דולב חזיזה ויובל אשכנזי מבני יהודה, שיוחתמו כנראה כבר ב-48 השעות הקרובות ושל ניקו אולסק מנתניה.

"אנחנו יודעים היטב שהקבוצה צריכה להתחזק משמעותית ולהערכתי יגיעו בין שבעה לתשעה שחקנים, כשחלקם יגיעו כבר בימים הקרובים והחלק השני לאחר מכן. אנחנו יודעים שחשיבות העמדת קבוצה ראויה וחזקה, שתתמודד על כל תואר אפשרי בישראל, היא חשובה מאוד לקהל האוהדים המסור ובגלל זה כל הצוות בכלל ויענקל׳ה שחר בפרט, עושים לילות כימים כדי להעמיד כאן קבוצה שתשמח את האוהדים הירוקים. הבעיה היא שאנחנו לא מתפשרים בעניין הזרים ולא מתכוונים להביא זרים בשביל להגיד שהבאנו. זה לא סוד שישראל איננה ליגה בעדיפות ראשונה, אבל אנחנו עושים הכל להנחית את הזרים שאנחנו רוצים שישדרגו אותנו". לקבוצה אסור לטעות בבחירת השחקנים שיצטרפו, השלד של מכבי חיפה הוא שלד עם פוטנציאל רב, אבל צעיר ללא ניסיון שצריך את התוספת של כמות השחקנים שהדובר הזכיר כדי להפוך את הקערה. הכל תלוי אם הם יצליחו בהבאת השחקנים הנוספים, כדי שהקבוצה באמת תילחם ותתמודד על כל התארים.

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *