עיריית קרית אתא נערכת לפתיחת שנת הלימודים החדשה

בימים אלה נבנים בעיר עוד חמישה גני ילדים. על פי נתוני משרד החינוך ניצבת קרית אתא במקום הראשון בין הקריות באחוז הזכאים לתעודת בגרות

עיריית קרית אתא החלה להיערך לפתיחת שנת הלימודים החדשה, תש"פ. כל מחלקות העירייה פועלות על מנת לשדרג, לשפץ ולהנגיש את מוסדות החינוך במטרה לאפשר לתלמידים הפותחים את שנת הלימודים אקלים חינוכי מיטבי.

מחלקת האחזקה בעירייה מבצעת בימים אלה שיפוץ ושדרוג של גני הילדים ובתי הספר הקיימים. העבודות כוללות: שיפוץ מבנים, עבודות צבע, קירוי ואיטום תיקוני שבילים, שיפוץ שירותים ומטבחים, התקנת ריצוף, מתקנים חדשים, מזגנים, גדרות, החלפה ותיקון של דלתות, משטחי בלימה, דשא סינטטי , סככות הצללה, ניקיון, הדברה ופיתוח נופי בעלות של כשני מיליון שקלים. במקביל בוצע סקר בטיחות בכל מוסדות החינוך בעיר וכן רישוי של מתקנים ואולמות ספורט בכל העיר.

לקראת שנת הלימודים החדשה מקימה עיריית קרית אתא חמישה גני ילדים חדשים: שני גנים בשכונת גבעת אלונים, שני גנים ברחוב ברדיצ'בסקי וגן נוסף ברחוב כצנלסון. המבנים יכללו גן בגודל 135 מ'  כל אחד, כאשר כל מבנה יהיה ערוך לקלוט 35 ילדים בכל גן. הגנים כוללים מרחב מוגן ציבורי, חדרי פעילות, מטבחון, שירותים וחדר בגודל 350 מ"ר לכל גן עם מתקני שעשועים חדישים ואיכותיים, בהתאם לתקנות משרד החינוך. עלות הבנייה כחמישה מיליון שקלים והיא צפויה להסתיים לקראת שנת הלימודים תש"פ. 

בשנתיים האחרונות הוקמו 11 גני ילדים חדשים ברחבי העיר במטרה לתת מענה לתושבי העיר. חמשת הגנים החדשים שיתווספו השנה ל- 90 הגנים הפזורים בעיר, נבנים כמענה לגידול המשמעותי במספר התושבים בעיר על רקע ההתפתחות והבנייה המאסיבית של שכונות ומתחמי מגורים חדשים, הגירת תושבים חדשים, קליטת עלייה ועוד.

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: " עיריית קרית אתא תמשיך להציב בראש סולם העדיפויות את ההשקעה במערך החינוך בכדי שתושבי העיר, ילדיה ותלמידיה ימשיכו ליהנות ממערכת חינוך איכותית, מתוכניות למידה חדשניות ומבתי ספר וגני ילדים מודרניים ומתקדמים".

יצויין כי מהנתונים שפורסמו על ידי משרד החינוך לשנת תשע"ח עולה, כי קרית אתא מובילה מול הקריות השכנות בטבלת הזכאים בקרב התלמידים הלומדים ברשות גם אם אינם גרים בה. אחוז הזכאים לבגרות עומד על 86.7 אחוזים.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *