עיריית קרית אתא תקים גינות ציבוריות לשחרור כלבים

עיריית קרית אתא נערכת להקמת 4 גינות חדשות לשחרור כלבים ברחבי העיר. הפרויקט נמצא בשלבי תכנון מתקדמים ויצא למכרז השנה. עלות הפרויקט: כ- 400,000 שקלים

גינת כלבים הינה מרחב מוגדר ומתוחם המאפשר לכלבים לקיים פעילות גופנית וחברתית תוך שמירה על בטחון ובריאות הציבור. הגנים נועדו להקל על בעלי הכלבים לשחרר את כלביהם באין מפריע , ללא צורך בשימוש ברצועה ולאפשר לכלבים להתרוצץ חופשי תוך צמצום מפגעי צואת הכלבים בשכונות.

בשלב הראשון יוקמו ארבעת הגנים החדשים ברחובות: האורן, מינץ, עוזיאל ושדה בוקר אשר יצטרפו למתחם שחרור הכלבים הקיים ברחוב לילנבלום. 
להנאת המבקרים יותקנו בפארק מתקני משחקים ייעודיים לכלבים, עמדה של שקיות לאיסוף צואת כלבים, תאורה וספסלים. הפארק יגודר ויוצב בו שער כפול בכניסה למניעת בריחה של כלבים ממתחם הגן. 

במקביל להכשרת הגינות נמשכת פעילות האכיפה של העירייה נגד תופעת הכלבים המשוטטים ואי איסוף צרכיהם ע"י בעליהם.  האכיפה כוללת מתן דוחות לתושבים שלא ישמעו לחוקי העזר העירוני לאחזקת כלבים (דוחות בסכום של 730 שקלים עבור כלבים משוטטים ודוחות בסכום של 475 שקלים על אי איסוף צרכי כלבים).  בהתאם לחוק העזר לפיקוח על כלבים, נקבע כי אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה (ולעתים גם במחסום) כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה.  בנוסף, ע"פ חוקי עזר מקומיים, חלה על הבעלים חובת איסוף צואת כלבים במטרה למנוע מפגעים תברואתיים ומחלות. החוק אינו חל בפארקים לשחרור כלבים – פרט לכלבים מסוכנים אשר החוק אוסר על הכנסתם ושחרורם בגינות כלבים. 

תמונה באדיבות עיריית קרית אתא

יעקב פרץ, ראש עיריית קרית אתא, "תנופת הפיתוח שנועדה לשפר את איכות חיי תושבי העיר ולעודד פעילות פנאי לכל נמשכת. במסגרת תכנית המתאר העירונית אנו מקימים גנים ציבוריים חדשים ומשדרגים את הגנים הקיימים במטרה לפתח את המרחב הציבורי , תוך מתן מענה מיטבי לצרכי התושבים".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *