"שאלו אם אני עיתונאי והתחילו לקלל. אמרו שכולנו בוגדים"

העיתונאי מישראל היום דניאל סיריוטי הותקף בעת עבודה על ידי שישה חרדים. תלונה הוגשה במשטרה

העיתונאי דניאל סיריוטי מישראל היום, הותקף אתמול בחילה (מוצא״ש), בעת שעבד בקרית אתא. ככל הנראה שסיריוטי הגיע אל אחת השכונות בכיר כדי להתחקות אחר משפחה של הרוגה בתאונת דרכים. בעת שחיפש את המשפחה, נתקל במשפחה של חרדים שעל פי החשד לא אהבו את העובדה שהוא עיתונאי ותקפו אותו. סיריוטי הוכה באגרוף לפניו ושיניו נשברו, הוא נחבל בראשו והוא נדקר בידו.
הוא הגיע אל תחנת משטרת זבולון בכוחות עצמו, שם גבו ממנו השוטרים עדות והזמינו אמבולנס של מד״א, שהעניק לו טיפול רפואי ופינה אותו להמשך טיפול בבית החולים רמב"ם.

סיריוטי בבית החולים
צילום: הרצל שפירא

"אתמול בערב הלכתי לבית משפחה של הרוגה בתאונת דרכים", סיפר סיריוטי היום. "הלכתי כדי לנסות לתאם ראיון. חבורה של כמה צעירים חרדים, ככל הנראה חוזרים בתשובה, ישבו בקצה הרחוב. חשוב לציין שאין להם שום קשר למשפחת ההרוגה. הם הבחינו שעל הרכב של יש מדבקת עיתונות. שאלו אם אני עיתונאי והתחילו לקלל. אמרו שכולנו בוגדים, כולנו שמאלנים. באיזשהו שלב אחד הבחורים הגיע על אופניים חשמליים כשהוא מרכיב ילד, וניסה לחסום את דרכי. אמרתי לו 'תגיד, ככה אתה מסכן את הילד? אם הייתי פוגע בכם אני הייתי הולך לבית סוהר'".

לדברי סיריוטי, באותו הרגע הרגיש אגרוף לפרצופו ויצא מן הרכב. "יצאתי החוצה. התגודדו סביבי שישה או שבעה חבר'ה שהתחילו להרביץ לי. אחד הוציא אולר וניסה לדקור אותי בבטן. גוננתי על עצמי ונדקרתי באצבע. השאר הרביצו לי בפנים, שברו לי שניים. הגיע מישהו עם דוקרן והם צעקו 'תדקור אותו, תדקור אותו'".

שני עוברי אורח שעברו במקום הגנו על סיריוטי, הכניסו אותו לרכבו מדמם, בלי שיניים ונפוח ממכות. "איבדתי 6 שיניים והגוף כואב. מזל שהצלחתי להגן על הבטן מדקירה משמעותית".

סיריוטי שוחרר מבית החולים רמב"ם לאחר שעבר בדיקות וצילומים ונמצא כי הוא סובל מזעזוע מוח קל.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "המשטרה פתחה בחקירה, עם קבלת תלונה מכתב עיתונות שהגיע אל פתח התחנה כשהוא חבול, לאחר שעל פי החשד הותקף בקרית אתא על ידי מספר תושבי האזור, שעה שהגיע לטענתו למקום כדי לסקר אירוע במסגרת עבודתו. הכתב פונה לקבלת טיפול רפואי במרכז הרפואי רמב"ם ובהתאם לפרטי התלונה, כוחות משטרה עורכים כעת סריקות לשם איתור הזירה, במטרה לאסוף ממצאים שונים, פורנזיים ואחרים, שיסייעו בחשיפת מבצעי העבירה".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *