ערב זכויות להורים לילדים עם צרכים מיוחדים בטירת הכרמל

בערב להורים לילדים עם צרכים מיוחדים שהתקיים בטירת כרמל בשיתוף פעולה עם עמותת "קול הזכויות", ניתן להורים מידע שהם לא חשופים אליו בדרך כלל

ביום רביעי האחרון התקיים ערב זכויות בטירת כרמל, במסגרת חודש הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות שמצוין בעיר. הערב להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, שהתקיים בשיתוף עמותת "קול הזכויות", עסק בזכויות ובמידע שההורים בדרך כלל לא נחשפים אליו.

במהלך הערב התקיימו שתי הרצאות בשיתוף עמותת "קול הזכויות" למימוש זכויות ילדים עם צרכים מיוחדים. הרצאתו של ד"ר אודי פרישמן "לנצח את הביטוח הסיעודי – האם אפשרי?", התייחסה לסיכויי הורים לילדים עם מוגבלות בתביעות סיעוד והרצאתו של עו"ד פייל "רשלנות רפואית – כל מה שהורים צריכים לדעת", שהתייחסה לתביעות לרשלנות רפואית ולעובדה שמשפחות רבות שנפגעות מרשלנות רפואית, מוכנות לחתום על הסדר, שכולל לעתים קרובות סעיף המשאיר את איש הצוות הרפואי מוגן מהחשיפה, רק כדי לקבל פיצוי כמה שיותר מהר. לדברי עו"ד פייל, מי שמשלם את המחיר הוא כלל הציבור, מאחר וההליך מסתיר את הרופאים הרשלניים מהם ומונע את האפשרות להישמר מפניהם.

מנכ"לית עמותת קול הזכויות יוליה בן משה התייחסה לדברים ומסרה בתגובה, "אני מאמינה שיש לחשוף את ההורים לילדים עם מוגבלויות לכל מידע קיים, כדי שיוכלו לבחור את הנכון להם. למרות האמירה שבתביעות לרשלנות רפואית יש הורים שמסכימים להגיע להסכמי פשרה, כאמא לילד עם מוגבלות, מעולם לא הסכמתי לשום הסכם פשרה שיקנה את שתיקתי, לא בתביעות הרשלנות ואפילו לא בנזק שנגרם לכיסא הגלגלים. זה נכון ששילמנו מחירים, אבל נפשנו ומעשנו נותרו חופשיים ומנצחים והמערכות נאלצו להפיק לקחים ולהשתפר, ולו מעט".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *