עשרה חודשי מאסר נגזרו על מציל שהורשע ברשלנות

יקטרינה סטולר בת התשע טבעה בבריכת השחייה בקאנטרי קרית אתא והמציל, שהיה עסוק באותה עת בשיחה עם אישה, הורשע ברשלנות. היום הוא נשלח למאסר. "סיבותיו של מקרה זה אינן מאפשרות הסתפקות בעונש שאינו כולל מאסר בכליאה", נקבע בגזר הדין

בית המשפט השלום בקריות, בפני השופט יוסי טורס גזר על מציל לשעבר בבריכה בקאנטרי קרית אתא עשרה חודשי מאסר בפועל, לאחר שהודה והורשע בעבירת גרימת מוות ברשלנות, במסגרת הסדר טיעון. נגד המציל הוגש כתב אישום, על אירוע מחודש יולי 2014, במהלכו טבעה הילדה יקטרינה סטולר בת התשע.

מכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ענאן ע'אנם עולה, כי ביום האירוע, הגיע הנאשם למשמרת צהריים והתחיל את עבודתו כמציל בבריכה. באותה עת שהתה המנוחה בבריכה. "בסמוך לשעה 15:09 ישב הנאשם בכיסאו כשהוא מניח את רגליו על גבי השולחן הקטן הצמוד לו, בהמשך התקרבה אחת המתרחצות בבריכה, סמוך לכיסאו של הנאשם והחלה לשוחח עימו, כשהיא עומדת בבריכה צמודה לדופן הבריכה והוא יושב בכיסאו ורוכן לעברה", נכתב בכתב האישום.

בשלב מסיום במהלך השיחה החלה המנוחה להתקדם לכיוון המים העמוקים, כשהיא נאחזת בדופן הבריכה בצד הנגדי למקום ישיבת הנאשם. בשלב כלשהו, בעודה נמצאת במים שעומקם כמטר ושמונים, איבדה הילדה את אחיזתה בדופן הבריכה והחלה לטבוע ולהניע ידיה בתנועות מצוקה. על פי כתב האישום, באותה העת, המשיך הנאשם לשוחח עם אותה אישה ולא היה ער למתרחש בבריכה .

עוד עולה מכתב האישום, כי לאחר ארבע דקות, הבחין אחד המתרחצים בדמות הילדה השקועה במים וחל לשחות לכיוונה. רק אז, קם הנאשם מכיסאו, רץ סביב הבריכה לכיוון המים העמוקים והחל לפעול כדי להוציאה החוצה. סטולר הובהלה לבית החולים ונפטרה למחרת, לאחר שמצבה התדרדר.

"מלאכת גזירת הדין בתיקים מסוג זה אינה קלה", כתב השופט טורס בגזר הדין. "מטבע הדברים, לא אחת מדובר בנאשמים נורמטיביים, שזו הסתבכותם הראשונה עם החוק, וכך גם המקרה שלפנינו. עם זאת, מעשיו ומחדליו של הנאשם, הביאו לתוצאה הקשה מכל – מותה של ילדה רכה בשנים, בת תשע בלבד, אשר כל החיים היו לפניה והם ניטלו ממנה באופן טרגי ונוראי, בשל רשלנותו. מותה של המנוחה גרר מטבע הדברים מעגלי סבל ואובדן נוספים. המנוחה הייתה בת יחידה לאמה, אם יחידנית שנותרה לבדה. נסיבותיו של מקרה זה אינן מאפשרות הסתפקות בעונש שאינו כולל מאסר בכליאה".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *