עשרות משאיות הורדו מהכביש עקב ליקויי בטיחות

כ-150 דוחות נרשמו נגד נהגי משאיות באזור נמל חיפה במסגרת מבצע שערך אגף התנועה של המשטרה במהלך פעילות אכיפה ממוקדת נגד נהגי משאיות. משאיות רבות הורדו מהכביש לאחר שנמצאו בהן ליקויי בטיחות חמורים.

שוטרי אגף התנועה התפרשו על צירי הגישה לנמל חיפה, במטרה לבצע פעילות סמויה וגלויה כחלק מאפקט ההרתעה נגד נהגי המשאיות באזור.  בעת הפעילות התמקמו השוטרים בצמתים וערכו בדיקות לכלי רכב כבדים הנעים באזור. במסגרת הבדיקות, עסקו השוטרים באיתור ליקויים בתחום הבטיחות והתקינות של המשאיות, זאת לאור העובדה כי משאית עם ליקוי תקינות או בטיחות, עלול להיות בסיכון גבוהה מאוד למעורבות בתאונת דרכים.

ליקויי בטיחות חמורים במשאיות. צילום: דוברות המשטרה

במהלך האכיפה נרשמו כ-150 דו"חות תנועה בהם: 72 דו"חות נרשמו לנהגים שנעו על הכביש עם ליקוי תקינות ובטיחות העלולות לסכן אותו ואת משתמשי הדרך. ארבעה נהגים עשו שימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה שלא באמצעות דיבורית. משאית אחת הושבתה ל-30 ימים וכן רישיון הנהיגה של הנהג נפסל ל-30 ימים. 53 משאיות הורדו מהכביש עקב ליקויים  חמורים, נהגיהם נשלחו לטפל בליקויים ואף חלקם לעבור מבחן רישוי מחודש למשאית.

מהמשטרה נמסר כי במסגרת מיקוד האכיפה נגד נהגי כלי רכב כבד ומשלחיהם, פעילות האכיפה האפקטיבית תמשך כל העת במטרה להגביר את ביטחון משתמשי הדרך וליצור שינוי בתרבות הנהיגה. פעילות זו, המרתיעה את הנהגים ומשלחיהם, מצטרפת לעשייה של אגף התנועה באכיפה נגד כלי רכב כבדים במהלך כל השנה ותימשך גם בתקופה הקרובה.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *