פבלו רוזנברג: "החזרתם לי את ניק"

9 חודשים אחרי שהתמוטט בהופעה, גיטריסט "סטלה מאריס" מתאחד עם פבלו רוזנברג על הבמה ברמב"ם

חודשים ספורים אחרי שהתמוטט על במת "זאפה חיפה", ניק מילר, גיטריסט "סטלה מאריס" וממייסדי הלהקה, עלה הבוקר על במה מול אולם מלא רופאים ואחיות ברמב"ם והשלים את אותה ההופעה כמחווה לצוותים הרפואיים שהצילו את חייו בביה"ח. אל מילר הצטרף שותפו ללהקה המיתולוגית, הסולן פבלו רוזנברג שהודה ליושבים באולם: "החזרתם לי את ניק".

פבלו וניק על הבמה
צילום: פיוטר פליטר

כאמור, במהלך ההופעה אירעה הדרמה הרפואית כשמילר לקה בליבו והתמוטט. פארמדיק מד"א שהיה באולם, הציל את חייו כשביצע בו החייאה באמצעות שוק חשמלי והוא פונה בדחיפות לרמב"ם להמשך טיפול. במשך מספר שבועות טופל מילר ביחידה לטיפול נמרץ לבבי ומחלקת ניתוחי לב ברמב"ם, בסופם התאושש ושוחרר לביתו כשהוא חש בטוב. הבוקר, הוא עלה על במת אולם ספנסר במסגרת כנס ניתוחי לב השנתי של רמב"ם "עבר, הווה ועתיד", ה-12 במספר, וניגן את שיר "נר על החלון" אותו הלחין אל מול צוותי בית החולים, ביניהם צוותים רפואיים וסיעודיים של ביה"ח ונציגי מד"א שחברו יחד להצלת חייו: "אני רוצה להודות לכולם", אמר מילר בהתרגשות על הבמה, "בזכותכם אני חי". ההופעה הקצרה של הצמד זכתה לתשואות סוערות באולם הכנסים, שרגיל להכיל תכנים קצת יותר פורמליים, ומשתתפי האירוע הצטרפו אל השניים בשירה וריקוד.

בתוך עשור: מספר מנותחי הלב ברמב"ם "קפץ" בעשרות אחוזים
"ניק מילר הוא דוגמא נהדרת לטיפול מוצלח", מסביר פרופ' גיל בולוטין, מנהל מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם, שבה טופל גיטריסט "סטלה מאריס" לאחר שהתמוטט, "בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר מטופלים שמגיעים לרמב"ם כשמגמת העלייה בכמות הניתוחים וסוגי הטיפולים היא ברורה".

עלייה של כ-35 אחוזים במספר ניתוחי הלב בקריה הרפואית רמב"ם בין 2009 ל-2019, כך עולה מנתונים שנאספו במחלקת ניתוחי לב במרכז הרפואי והוצגו הבוקר בכנס. עוד עולה כי בין 2018 ל-2019 חלה עליה של כ-14 אחוזים במספר הניתוחים שבוצעו בביה"ח. בנוסף, הנתונים מצביעים כי בשנה החולפת נרשמה עליה במספר המטופלים המופנים לרמב"ם מבתי חולים אחרים. עוד דווח כי במהלך 2019 ביצעו ברמב"ם 727 ניתוחי לב, כאשר מרבית הפעולות (כ-420) בוצעו במטופלים בגילאי 50-75. יש לציין כי מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם היא הגדולה בצפון והשלישית בהיקף הניתוחים בישראל.

הכנס השנתי של מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם, נערך השנה תחת הכותרת "עושים היסטוריה בטיפול בחולי לב". במסגרת הכנס סקרו המרצים השונים את התהליכים והתמורות שחלו בארץ ובעולם בתחום ניתוחי הלב, דנו בסוגיות טיפוליות שונות ונתנו הצצה אל העתיד המצפה לרופאים ולמטופלים בכל הקשור לפעולות ניתוחיות, תרופות וטכנולוגיות רפואיות.

פבלו רוזנברג וניק מילר על במה ברמב"ם
צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

ואולי כל מה שאנחנו צריכים עכשיו זה סטנדאפ עם אסף יצחקי ללא צנזורות?

מה באמת אתם צריכים כרגע? נדמה שלפתוח את מהדורות החדשות בחודשים האחרונים הפך עבור מרבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *