"פגיעה אנושה בספורט העממי"

קבוצת שחייה שפעלה ארבע שנים עברה מקאנטרי אחד לשני, עד שהתמקמה בבריכת אפק, אך בה צומצמו מספר האימונים ופוטרו 16 עובדים. מנכ"ל עיריית קרית ביאליק: "נכבד את ההסכם עד תומו ובדצמבר נדון בו מחדש"

מאז נסגר קאנטרי גלי גיל, נאלצה קבוצת שחייה קרייתית לנדוד ממקום למקום, בחודשים האחרונים. אחרי שעברו לבריכת אפק בקרית ביאליק, נדדו לקאנטרי חוף התמרים בעכו, שבו לבריכת אפק, בה קוצצו השיעורים בכחצי.

מקווים לשינוי בתפיסה. דן קוני
צילום: עצמי

אורנה רוזן מקרית מוצקין מלווה את נכדתה לשיעורי שחייה, זה ארבע שנים, מאז שהייתה בת חמש, במסגרת בית הספר לספורט פיטנס. במשך ארבע שנים התאמנה נכדתה בקאנטרי גלי גיל, פעמיים בשבוע ובהתמדה רבה ואף השתתפה בשלוש תחרויות שחייה. מאז שנסגר קאנטרי גלי גיל בחודש דצמבר, הועברה הפעילות לבריכת אפק בקרית ביאליק, עד לחופש הגדול, אז הועברה הקבוצה לקאנטרי חוף התמרים בעכו, מכיוון שבבריכת אפק פעלו קייטנות ולא היה ניתן לשלב בין אימוני השחייה האינטנסיביים לבין פעילות הקייטנה.
"לפני החופש הגדול קיבלנו הודעה מחברת פיטנס, שהפעילות הצטמצמה וזאת מכיוון שראש עיריית קרית ביאליק וצוות העירייה החליטו לצמצם את הפעילות של פור פיטנס בבריכת אפק, בגלל שימוש בקייטנות בבריכה וצפיפות רבה. לכן העבירו את הפעילות לחוף התמרים בעכו וכל החופש הגדול, התקיימו האימונים בבריכת השחייה בחוף התמרים", סיפרה רוזן.
לדבריה, עם תום החופש ותחילת שנת הלימודים, בה אמור היה להתחדש החוג, היו אמורים לחזור להתאמן בבריכת אפק, אך נכון לעכשיו, הפעילות הצטמצמה ובמקום שישה אימונים בשבוע, כרגע פועלים שלושה בלבד.
 ההורים קיבלו הודעה מבית הספר פור פיטנס, כי האימונים הצטמצמו לפעם בשבוע בלבד והם מזמינים את הילדים להצטרף בשאר הימים לקבוצת הטריאתלון הפועלת מטעמם.
דן קוני, מי שייסד את הקבוצה ומנהל אותה, אף שלח מכתב ליו"ר איגוד הטריאתלון הישראלי, מיכאל זיו וביקש את עזרתו בנושא. זיו הפנה את המכתב לראש העיר, אלי דוקורסקי.

"אנחנו מרגישים חוסר צדק ופגיעה אנושה בספורט העממי ובחינוך מצד כל מקבלי ההחלטות בעירייה", אמר קוני השבוע, "דווקא כשחשבנו שזה נושא שאמור להיות בראש סדר העדיפויות שלהם. אנחנו לא מאמינים שככה בקלות הצליחו לוותר על 300 ילדים ומבוגרים שעוסקים בפעילות גופנית כדרך חיים. נאלצנו לפטר לא פחות מ-16 עובדים. ההחלטה להשאיר רק את מכבי ביאליק שחייה, כאופציה יחידה נראית לא הגיונית ולא מקובלת, כי כך בעצם קובעים מונופול על המקום, מה שכולנו בארץ מנסים למנוע ולתת מגוון אפשרויות של בחירת חוגים לילדים ולנוער. אנחנו רואים בהחלטה, פגיעה אנושה בספורט העממי באזור הקריות, כי מכבי קרית ביאליק מכוונת רק לרמה התחרותית ובעיקר לילדים, ואנחנו מנגד מכוונים לפעילות גופנית כדרך חיים, ילדים ומבוגרים כאחד, מתאימים את תוכנית האימונים לפי היכולות האישיות והתקציביות של המתאמנים, כל אחד יכול לבחור את המערכת האישית שלו וכן כמות האימונים שלהם. צר לנו שהמצב הגיע לכך שאנחנו צריכים לצמצם את הפעילות שלנו ולשחרר ילדים ובוגרים ועובדים, אנחנו מקווים שיהיה שינוי בתפיסה שלנו בארץ ובעיקר בקהילת הקריות שהיא כל כך צמאה לספורט ופעילות בריאה וחינוכית".

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

תגובה אחת

  1. חרטטן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *