פרשת השבוע / משה בניאב

שינוי בחשיבה. בניאב
צילום: עצמי

התבגרות

מאבוקה, סיפור המשחק, שני מהלכים שניצחו למכבי חיפה את המשחק על זה כולם מסכימים. אבל, אי אפשר להתעלם מהקושי הגדול שמכבי חיפה נתקלה בו. מה שהיה נראה כמו טיול בבלומפילד והשאלה לא הייתה אם מכבי תנצח, אלא כמה. במציאות המצב היה הרבה יותר מורכב.

מכבי חיפה נתקלה בהתנגדות עזה מצד חניכיו של ניסו אביטן, שהרדים בצורה גאונית את כולם טרם המשחק בהדגשת המשבר בתקשורת, הקישור הפצוע והפיטורים הצפויים. וכמובן, שוב המצב הנייח הזה, הגול ״משום מקום״ הזה. מכבי נתקלה בחול טובעני, שהיציאה ממנו מלווה בהרבה זיעה ומלחמה והרבה בזכות הקשר הנפלא של הפועל תל אביב ונבחרת הנוער של ישראל, שי אייזן.

אפשר לראות שינוי בחשיבה, שינוי בסף השבירה, שינוי של המועדון והשחקנים, אבל בעיקר אצל הקהל. בספרינט של מאבוקה, הקהל של מכבי חיפה שר והריע ושמח, למרות שהם כמעט נקלעו לפיגור מוקדם של 2:0. נגד קרית שמונה בדקה ה- 17, הם שרקו בוז והשלימו עם ההפסד למרות שהיה 0:0. המועדון הבין שכדי לזכות בתארים אפשר לנצח גם בדקה ה- 95 1:0 ולשחק רע.

המועדון מוכן לתואר.

ביום ראשון מחכה להם מפגש פסגה מול הטוענת לכתר בית״ר ירושלים. בית״ר שעשתה שינוי נפלא בהוצאת פלומיין מהסגל, ליוואי גארסיה המהיר והדריבליסט וקונט המהיר והאגרסיבי, שישחקו ברוב הזמן בצד של סאן מנחם יקשו את העבודה על חניכיו של מרקו בלבול.
דולב חזיזה שישחק רוב הזמן בצד של קונט, יקבל יותר חופש פעולה מהמשחקים הקודמים ויהיה מאוד מעניין לראות את הכניסות שלו לרחבה.
את התקפות המעבר מכבי חיפה תצטרך לעשות דרך מרכז ההגנה, שם יש יתרון מהירות לניקיטה רוקאביצה על פני מרכז ההגנה של בית"ר. זה משחק קלאסי למכבי חיפה, שתיתקל בקבוצה שתרצה ליזום, לנצח ולשחק התקפה, ותשחק מפעם לפעם עם קו הגנה גבוה. ההתקפה של מכבי חיפה תצטרך לדעת לתפוס אותם לא מוכנים.
במרכז הקישור יהיה מעניין לראות את איינבינדר ועלי מוחמד נגד אשכנזי ונטע. תוספת של קשר נוסף מצד מכבי חיפה על חשבונו של ווילדסחוט ייתן יתרון פיזי בחלק הזה של המגרש.

שתי הקבוצות ירצו להוכיח שהן לא במקרה בחלק העליון של הטבלה.

הקרב על התואר מתחיל כאן.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *